Retrofity LED marki OSRAM do jazdy off-road | MOTOFAKTOR

Retrofity LED marki OSRAM do jazdy off-road

person Redakcja 23/10/2019

Zamienniki LED tradycyjnych żarówek mają wiele zalet – dłuższą trwałość oraz wyższą efektywność energetyczną.

Dzięki tym zaletom sprawdzają się idealnie jako źródło światła do samochodów terenowych używanych w czasie jazdy poza drogami publicznymi (off-road). Takie retrofity znajdziemy w ofercie firmy OSRAM.

 

OSRAM oferuje źródła LED retrofit będące zamiennikami wielu najpopularniejszych żarówek halogenowych. Modele LEDriving HL są doskonałym sposobem na zmodernizowanie świateł głównych przystosowanych do żarówek H4, H7, H11 i HB4. Gwarantują wysoką jasność i atrakcyjniejszy wygląd samochodu. Ich chłodnobiałe światło ma temperaturę barwową 6000 K. Seria OSRAM LEDriving FL służy do zastąpienia żarówek stosowanych w lampach przeciwmgłowych – wśród nich znajdziemy zamienniki żarówek H8/H11/H16, H10 oraz nowość PSX24W. W ofercie modeli LEDriving SL są między innymi lampy W5W, C5W, P21W, PY21W oraz wiele innych przeznaczonych do montażu w światłach do jazdy dziennej, cofania oraz sygnalizacyjnych.

 

Z powodu braku odpowiednich przepisów homologacyjnych w tej chwili w Europie nie można używać takiego oświetlenia w czasie jazdy po drogach publicznych. Mimo jej braku, produkty OSRAM różnią się zasadniczo od większości lamp, które są dostępne na rynku. Firma OSRAM jest uznanym dostawcą wyposażenia na pierwszy montaż do nowych samochodów i przy opracowywaniu lamp LED-owych dąży do spełnienia obecnych wymagań dotyczących źródeł halogenowych. Wszystkie produkty LED są poddawane przez OSRAM wymagającym testom, które sprawdzają, czy ich zastosowanie w samochodach będzie przede wszystkim bezpieczne.

 

Budowa źródła LED znacząco odbiega od źródła halogenowego, dlatego nie istnieje możliwość dokonania homologacji tych źródeł bazując na obecnych regulacjach. Stworzenie nowych przepisów, dopasowujących możliwości źródeł LED do wszystkich reflektorów, a właściwie układów optycznych, które są użytkowane na rynku jest trudne nie tylko ze względu na stopień skomplikowania, ale również z powodu stale rozwijającej się technologii.

 

Do czasu uporządkowania sytuacji źródeł LED retrofit legalnie można je stosować wyłącznie poza drogami publicznymi. Nawet gdy ta sytuacja ulegnie zmianie najlepiej polegać na firmach, które posiadają ugruntowana pozycję na rynku oświetleniowym, od lat oferują produkty wysokiej jakości. Renoma OSRAM dostarczającego produkty do tzw. pierwszego montażu jest gwarantem, że oferowane w tej chwili rozwiązania do jazdy off-road są również bezpieczne i najwyższej jakości.

 

Źródło: OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).