Retro Motor Show 2022 już w najbliższy weekend | MOTOFAKTOR

Retro Motor Show 2022 już w najbliższy weekend

person Adrian Januszkiewicz 24/10/2022

Tegoroczna edycja Retro Motor Show odbędzie się 28-30 października 2022 na terenie MTP. Ekspozycja zajmie aż 6 pawilonów.

 

Gwiazdy popkultury i perełki skrywane w garażach

Wśród wystawców znaleźć można będzie Automobilkluby z całej Polski, muzea motoryzacji, stowarzyszenia i kluby zrzeszające miłośników motoryzacji, a także prywatnych kolekcjonerów. Automobilklub Wielkopolski przygotowuje wyjątkową wystawę podzieloną na 8 tematów, gdzie sceneria odwzorowywać będzie kadry z popularnych filmów i seriali, takich jak “Vabank”, “Zmiennicy”, “07 zgłoś się”, czy “Sensacje XX wieku”.

 

Wiele z prezentowanych samochodów ma blisko 100 lat, więc jest to znakomita okazja, by zobaczyć perełki na co dzień skrzętnie skrywane i pielęgnowane w garażach, jak na przykład Fiat 518L z 1935 roku. Zwiedzający zobaczą też wszystkim znane “Maluchy” czy Syreny. Ale znajdzie się też miejsce na generację youngtimerów, nieco młodsze pojazdy, ale za to bardzo unikalne, jak np. Fiat Croma 2.5 V6.

Pojazdy specjalne, muzyka, warsztaty

Poza samochodami i motocyklami, na MTP zaprezentuje się Agencja Mienia Wojskowego z pojazdami militarnymi. Niewątpliwą atrakcją będą też eksponaty z Muzeum Porsche ze Stuttgartu, które zaprezentuje Porsche Club Poland. Będzie na czym oko zawiesić także przy stoisku Mustang Klub Polska, a strefa Retro Tuning zaprezentuje przeróbki i udoskonalenia.

 

Dodatkowo Akademia Renowacji poprowadzi prelekcje, wywiady i warsztaty. Scenę opanuje również Retro Hobby Band grając i śpiewając na żywo swingowe piosenki.

Giełda Pojazdów Zabytkowych

Giełda Pojazdów Zabytkowych to nieodłączny element Retro Motor Show, a w tym roku oferta ma być wyjątkowo bogata. Sama Giełda Klasyków zajmie jeden, cały pawilon. Będzie można zajrzeć też m.in. na ekspozycję BRP – Bracia Goźlińscy, Zdziś Moto oraz wystawców indywidualnych. To będzie okazja, by w jednym miejscu obejrzeć kilkadziesiąt możliwych do nabycia egzemplarzy i od razu porozmawiać z ich właścicielami i fachowcami. Zwłaszcza w czasach galopującej inflacji – inwestycja w zabytkowe auto może okazać się ciekawą opcją.

Wejdziesz w stroju retro, dostaniesz tańszy bilet

Organizatorzy w tym roku przygotowali ciekawą ofertę dla zwiedzających. Poza standardowymi biletami, można też nabyć bilet specjalny w niższej cenie. Warunek jest jeden – trzeba na targi przyjść w przebraniu nawiązującym do którejś z minionych epok.

Co, gdzie, kiedy?

Targi Retro Motor Show odbędą się w dniach 28-30 października 2022 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonach 5, 5A, 6, 7A, 8 i 8A.

 

Godziny otwarcia:

 

  • Piątek, 28 października 11:00 – 19:00
  • Sobota, 29 października 10:00 – 18:00
  • Niedziela, 30 października 10:00 – 17:00

 

Bilety można nabyć na platformie tobilet.pl. Bilet na Retro Motor Show upoważnia też do wejścia na Targi Hobby, które odbywają się w 29-30 października w pawilonie 3 i 3A.

Źródło: Grupa MTP

Zdjęcia: FOTOBUENO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).