Retro Motor Show 2021 już za nami | MOTOFAKTOR

Retro Motor Show 2021 już za nami

person Adrian Januszkiewicz 8/11/2021

Retro Motor Show przyciągnął tysiące zwiedzających, a setki klasycznych samochodów zachwycały swoją urodą i różnorodną formą.

Od USA przez Europę po Japonię

Wśród zaprezentowanych modeli znalazły się samochody z różnych zakątków globu. Mustangi
na czele z legendarnym Shelby GT 500 wprost zza oceanu, francuskie Citroeny, brytyjskie Jaguary, niemieckie Mercedesy, Porsche i BMW, polskie Syreny, czy japońskie Nissany. Motoryzacyjna mapa świata miała w ten weekend wielu przedstawicieli. Coś dla siebie znaleźli również fani jednośladów. Mowa tu nie tylko o zjawiskowych Harley’ach ale także rowerach, których roczniki produkcji są starsze od wielu samochodów obecnych na wystawie. Najstarszy, znajdujący się na stoisku Automobilklubu Wielkopolskiego pochodził aż z 1868 roku.

Liczne modele na sprzedaż

Retro Motor Show to doskonała okazja nie tylko do podziwiania zabytkowych samochodów, ale również do ich zakupu. Dealerzy tacy jak Giełda Klasyków, czy Austor zadbali szeroką ofertę aut, która zadowoliła nawet najbardziej wymagających klientów. Również na innych stoiskach była możliwość negocjowania zakupu prezentowanych modeli.

Retro Motor Show Awards 2021

Stałym punktem targów są nagrody przyznawane dla najlepszych pojazdów oraz stoisk obecnych na wydarzeniu. W każdej z tych dwóch kategorii przyznawane są trzy równorzędne wyróżnienia. Laureatami tegorocznej odsłony Retro Motor Show Awards zostali:

 

Kategoria POJAZD:

 

 • BMW Z8 od Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie
 • Mustang Shelby GT 500 od Mustang Klub Polska
 • Lorraine-Detrich od Automobilklub Wielkopolski – Komisja Pojazdów Zabytkowych

 

Kategoria STOISKO:

 

 • Automobilklub Wielkopolski – Komisja Pojazdów Zabytkowych
 • Automobilklub Bytowski
 • Klub Miłosników Starych Ciagnikow i Maszyn Rolniczych „Traktor i Maszyna”

 

Oprócz tego przyznano dwa jubileuszowe wyróżnienia. Pierwsze z nich trafiło do firmy Kaliński, która w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności. Druga nagroda powędrowała z kolei do Zbigniewa Koprasa, jako uhonorowanie jego 40 lat pracy w branży motoryzacyjnej.

 

Wszystkie nagrody zostały przyznane przez kapitułę plebiscytu w następującym składzie:

 

 • Tomasz Skrzeliński – Rzeczoznawca
 • Piotr Burchard – Auto Świat Classic
 • Martin Śliwa – Rzeczpospolita
 • Adam Piotrowski – Giełda Klasyków
 • Mateusz Świątkowski – WTC Watch This Car
 • Zespół Retro Motor Show

Stroje, muzyka, potańcówki

W lata minione przenieśliśmy się nie tylko za sprawą prezentowanych samochodów. Doskonałym uzupełnieniem wydarzenia były pozostałe atrakcje przygotowane przez wystawców. Muzyka na żywo w strefie Automobilklubu Wielkopolskiego, kolorowe stroje w Szafie Retro oraz występy zespołu Retro Hobby Band pozwoliły jeszcze lepiej poczuć klimat poprzednich epok. Nie zabrakło również interesujących rozmów w ramach Akademii Renowacji oraz potańcówek przy muzyce na żywo.

Dobry prognostyk na przyszłość

Retro Motor Show powróciło po rocznej przerwie spowodowanej pandemią.

Jesteśmy szczęśliwi, że wydarzenie powróciło w tak dobrym stylu. Wysoka frekwencja oraz duże zainteresowanie ze strony wystawców pozwolają z optymizmem patrzeć na przyszłość tego projektu. W retro-motoryzacji drzemie ogromny potencjał, który zamierzamy wykorzystać przy okazji kolejnych edycji wydarzenia. Bartosz Dembiński dyrektor targów Retro Motor Show

 

Kolejna edycja Retro Motor Show jest zaplanowana na dni 28-30 października 2022.

 

Źródło: Grupa MTP

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).