Retro Motor Show 2021 już w ten weekend | MOTOFAKTOR

Retro Motor Show 2021 już w ten weekend

person Adrian Januszkiewicz 5/11/2021

Retro Motor Show po dwóch latach przerwy wraca na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Impreza rozpocznie się już dziś.

To już piąta edycja targów, cieszących się dużą popularnością wśród wszystkich fanów klasyków.
W jednym miejscu spotykają się setki zadbanych, zabytkowych aut i ich miłośnicy. Tuż przed zimą, nim zamkną swoje garaże, swoje wypolerowane perełki pokażą indywidualni wystawcy i organizacje oraz zrzeszenia sympatyków motoryzacji. Będą to m.in. Austor, Giełda Klasyków, Porsche Club Poland, Bawaria Racing Power, Fabryka Klasyków, Citroen Oldtimer Club Polska, Automobilklub Wielkopolski.

Motoryzacyjne unikaty na skalę światową

Dlaczego te targi będą tak wyjątkowe? Bo to będzie jedyna okazja, aby zobaczyć na własne oczy chociażby 92-letniego Rolls-Royce’a Phantom. Tak – czterodrzwiowa limuzyna z 1927 r., która była w stanie rozpędzić się nawet do 145km/h. Co jeszcze nacieszy oczy zwiedzających?

 

Mustang Klub Polska na swoim stoisku zaprezentuje bardzo rzadki i mocno poszukiwany projekt Mustanga. Poza tym Klub planuje na swoim stoisku interaktywne atrakcje dla zwiedzających.

 

Fani Jaguarów również znajdą coś dla siebie i zobaczą najpiękniejsze modele sprzed dziesiątek lat. Nie zabraknie też Cadillaców, Porsche, Mercedesów, BMW czy Audi. Będzie to pełen przekrój marek samochodów, które zwykle mamy okazję oglądać tylko w filmach.

 

Łezka w oku zakręci się na pewno zwiedzającym, którzy zobaczą Trabanty, Polonezy czy kultowe Maluchy z czasów PRL-u. To będzie świetna okazja do wspominania dawnych czasów i pokazania najmłodszym, jakie auta królowały kiedyś na polskich ulicach.

Motocykle i pojazdy specjalne

Nie samymi samochodami stoi jednak Retro Motor Show. Miłośnicy motocykli obejrzą chociażby zjawiskowe Harley’e i porozmawiają z innymi pasjonatami. Do tego zabytkowe pojazdy wojskowe
i wozy strażackie, a także legendarny Ursus C45.

Odjedź z MTP wymarzonym klasykiem

Podczas Retro Motor Show, motoryzacyjne klasyki będą nie tylko samą ekspozycją. Na Giełdzie Pojazdów Zabytkowych wystawione zostaną auta na sprzedaż. Można zatem przyjść, osobiście obejrzeć najpiękniejsze samochody, porozmawiać z ich właścicielami, poznać historię i… odjechać
z targów nowym-starym autem.

Klimat jak z minionych epok

Poza pojazdami, które nie sposób zobaczyć na co dzień na ulicach, w retro-nastrój wprowadzać też będzie zwiedzających klimatyczna muzyka i stroje. Wszyscy odprężą się przy dźwiękach swingu
i wyruszą w sentymentalną podróż w czasie przy najpiękniejszych utworach lat 20 i 30 oraz współczesnych hitach w swingowej aranżacji.

 

Na koncerty w sobotę i w niedzielę zaprosi Retro Hobby Band. Zespołowi będzie towarzyszył jedyny w Polsce Opel 12lg 1933. To nie wszystko – będzie też można zajrzeć do muzycznej kawiarenki oraz retro szafy, pełnej rekwizytów, z których będzie można bezpłatnie skorzystać, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszystko to sprawi, że każdy kto odwiedzi targi, poczuje się, jakby cofnął się w czasie. To nie będzie zwykła wystawa samochodów. To będzie wycieczka po historii motoryzacji.

Akademia Renowacji

Retro Motor Show to wydarzenie, skupiające automobilkluby, wystawców indywidualnych oraz firmy zajmujące się renowacją klasycznych pojazdów. To z myślą o nich powstała Akademia Renowacji,
na której firmy zajmujące się odrestaurowywaniem pojazdów prowadzą wykłady i pokazy, poświęcone różnym etapom prac nad pojazdem. Fachowa wiedza prelegentów z pewnością przyciągną osoby, które stoją przed wyzwaniem związanym z odnowieniem swojego wymarzonego klasyka.

Retro Tuning

Podczas Targów będzie można również obejrzeć strefę Retro Tuningu, na której zwiedzający zobaczą samochody właścicieli, którzy postanowili zmodyfikować wybrane parametry swoich klasyków. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom auta mają nie tylko lepsze osiągi, ale także stają się niepowtarzalnymi dziełami sztuki.

Co, gdzie, kiedy?

Targi trwają od 5 do 7 listopada 2021 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystawa wypełni po brzegi pawilony 5 i 6.

 

Wejście na targi możliwe będzie Holem Wschodnim od strony Mostu Dworcowego oraz Wejściem Północnym od ul Bukowskiej. Wjazd na parking przez bramę 7 od ul. Bukowskiej.

 

Godziny otwarcia:

 

  • piątek: 11:00 – 19:00
  • sobota: 10:00 – 18:00
  • niedziela: 10:00 – 17:00

Źródło: Grupa MTP

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).