Renault, Valeo i Valeo Siemens eAutomotive opracują silnik BEV | MOTOFAKTOR

Renault, Valeo i Valeo Siemens eAutomotive opracują silnik BEV

person Adrian Januszkiewicz 16/02/2022

Grupa Renault, Valeo i Valeo Siemens eAutomotive będą współpracować w zakresie opracowania elektrycznego silnika samochodowego nowej generacji.

Trzy firmy połączą swoje know-how i bogate doświadczenie w celu zaprojektowania unikalnego w skali światowej elektrycznego zespołu napędowego o większej mocy przy niższym zużyciu energii i niewymagającego użycia metali ziem rzadkich.

 

W ramach tej współpracy każdy z trzech partnerów wniesie swój wkład w opracowanie i wdrożenie do produkcji dwóch kluczowych elementów silnika elektrycznego: wirnika i stojana.

 

Grupa Renault opracuje i wdroży do produkcji wirnik silnika w technologii EESM (Electrically Excited Synchronous Motor, czyli elektrycznie wzbudzanego silnika synchronicznego). Będzie to silnik o większej sprawności energetycznej i niewymagający stosowania metali ziem rzadkich. Oprócz dostawy podzespołów wykonanych w oparciu o najlepsze wzorce każdej z trzech firm, ogólna architektura silnika typu „wszystko w jednym” przeznaczonego dla Grupy Renault zostanie również zaprojektowana przez Renault.

 

Valeo i Valeo Siemens eAutomotive opracują i będą produkować stojan z wykorzystaniem zaawansowanej technologii wykonywania miedzianych uzwojeń Valeo. Dzięki unikatowemu know-how w tej dziedzinie Valeo osiąga większą gęstość uzwojenia i jest w stanie uzyskać większą moc z identycznego stojana bez konieczności zwiększania poboru prądu.

 

Dzięki tej współpracy Grupy Renault, Valeo i Valeo Siemens eAutomotive już w 2027 roku uruchomić mają, jako pierwsi na świecie, wielkoseryjną produkcję silnika elektrycznego o mocy 200 kW, zaprojektowanego bez zastosowania metali ziem rzadkich. Produkcja silnika na potrzeby własne producenta samochodów odbywać ma się w należącym do Grupy Renault zakładzie w Cléon w Normandii.

 

Bardzo cieszymy się z nawiązanej z firmą Valeo współpracy. Jej know-how cieszy się uznaniem na całym świecie. Wspólnie zaprojektujemy i opracujemy nową generację zaawansowanych technologicznie silników elektrycznych, które będą produkowane w naszym zakładzie w Cléon. Ta partnerska współpraca stanowi kolejny dowód naszej zdolności do plasowania się w awangardzie rewolucji elektrycznej i budowania nowego łańcucha wartości w branży motoryzacyjnej we Francji – powiedział Luca de Meo, prezes Grupy Renault.

 

To strategiczne partnerstwo zapoczątkuje wielki technologiczny przełom w elektromobilności. Wspólnie z Grupą Renault stworzymy samochodowy silnik elektryczny nowej generacji, dzięki któremu wyeliminujemy konieczność stosowania metali ziem rzadkich w procesie produkcyjnym. Ten nowy silnik będzie spełniał najwyższe wymogi – będzie przyjazny dla środowiska, a jednocześnie zapewni najwyższe osiągi – dodaje Christophe Périllat, dyrektor generalny Valeo.

 

Źródło: Renault

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).