Rekordowy wynik Wielton AGRO | MOTOFAKTOR

Rekordowy wynik Wielton AGRO

person Adrian Januszkiewicz 4/02/2020

Grupa Wielton przekazała, że jej obrót w segmencie AGRO osiągnął w minionym roku rekordowe 73,2 mln zł.

Wielton informuje, że w minionym roku bardzo dużym popytem cieszyły się produkty dla rolnictwa. Zarówno cały rynek, jak i segment AGRO Wieltonu rósł niezwykle dynamicznie.

 

W 2019 r. polski rynek wzrósł o 7% do 5 393 szt. W okresie tym Wielton zarejestrował łącznie 482 szt. produktów. Stanowi to wzrost o 21% rdr. Dzięki temu producent wypracował 8,9% udział w rynku.

 

Na uwagę zasługuje również fakt, że przyczepy w zakresie ładowności oferowanej przez Wielton tj. od 8 t. do pow. 17 t., uzyskały 13,1% rynkowego udziału w 2019 r. (w 2018 r. 11,5%). Łączna sprzedaż produktów rolniczych wzrosła w stosunku do ubiegłego roku o 25%. Przełożyło się to na 33-proc. dynamikę wzrostu przychodów z tego segmentu do wartości 73,2 mln zł.

Segment AGRO obiecująco się rozwija. W ubiegłym roku cały rynek urósł o 7 proc. W obecnym roku na podstawie zamówień na pierwsze półrocze widzimy, że ta tendencja może się utrzymać. Z perspektywy Grupy wysoki popyt na produkty dla rolnictwa pozwala myśleć, że dywersyfikacja biznesu jest dodatkowym czynnikiem wzrostu, a segment AGRO zaczyna odgrywać coraz bardziej istotną rolę. To kolejne potwierdzenie założeń realizowanej strategii i siły Grupy. Mariusz Golec Prezes Zarządu Wielton S.A.

 

Większość produkcji Wielton AGRO jest przeznaczona na eksport. Jak wskazuje producent, udział eksportu w ubiegłym roku wyniósł niemal 60%.

 

Tradycyjnie najważniejszymi rynkami eksportowymi w 2019 r. był rynek czeski i niemiecki. Producent aktywnie działa w celu dalszej dywersyfikacji geograficznej tego segmentu. Wielton wkrótce wejdzie m.in. na rynek francuski oraz egzotyczny rynek japoński.

We Francji jesteśmy już po Road Show. Dzięki temu zebraliśmy materiał i uwagi. Jesteśmy w trakcie zmian w konstrukcji i wyposażeniu przyczep dedykowanych na ten rynek. Możliwe jest rozpoczęcie regularnej sprzedaży, choć pierwsze sety produktów już zostały do Francji wysłane w ubiegłym roku. Jeśli chodzi o rynek japoński to spotkaliśmy się z przedstawicielami New Holland HFT Japan. Wygląda to obiecująco. Wysłaliśmy frachtem pierwsze produkty i obecnie czekamy aż dotrą do odbiorcy. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to zyskamy ciekawego egzotycznego partnera i dostęp do rynku japońskiego. Dariusz Porzuczek dyrektor Wielton AGRO

 

Wielton wszedł na rynek przyczep rolniczych 10 lat temu. Dziś w ofercie Wielton AGRO jest 25 typów przyczep rolniczych, w tym m.in. przyczepy skorupowe, dwuosiowe, tandemy oraz przyczepy do przewozu bel.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).