Rekordowa frekwencja na akcji Bilstein | MOTOFAKTOR

Rekordowa frekwencja na akcji Bilstein

person Redakcja 24/07/2020

Zakończyła się pierwsza w tym roku tura akcji bezpłatnej kontroli zawieszenia Bilstein, z której skorzystało więcej kierowców niż w latach poprzednich.

Bilstein jako konstruktor i producent amortyzatorów dba o kierowców na każdym etapie eksploatacji samochodów. W ofercie na aftermarket znajdują się zarówno referencje będące odpowiednikiem fabrycznie montowanych części, jak też pozwalające na modyfikację zawieszenia.

 

Co więcej, na zamówienie dostępne są amortyzatory do modeli wyprodukowanych nawet przed 50 laty. Oznacza to, że nowe elementy można zamontować niemal w każdym samochodzie osobowym lub lekkim dostawczym bez względu na jego wiek.

W trakcie omawiania warunków bezpiecznego poruszania się pojazdu po drodze bardzo często podkreślana jest rola właściwego stanu ogumienia. Jednakże, aby mogło ono spełnić swoje zadanie, musi prawidłowo zadziałać łącznik pomiędzy kołem, a nadwoziem pojazdu. Jest nim amortyzator, który jak każdy element mechaniczny podlega naturalnemu zużyciu. Dochodzi do tego stopniowo, stąd też kierowca użytkując auto na co dzień nie zawsze jest w stanie zauważyć pogarszającej się sprawności zawieszenia. W praktyce wpływa to nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na stabilność i trakcję pojazdu, czyli bezpieczeństwo jazdy. Andrzej Wojciech Buczek doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki Bilstein w Polsce

 

Stan techniczny zawieszenia można pobieżnie ocenić we własnym zakresie lub zlecić to mechanikowi. Do uzyskania dokładniejszego pomiaru niezbędne są specjalistyczne urządzenia, którymi najczęściej nie dysponuje warsztat samochodowy.

 

Z tego powodu Bilstein przygotował globalną akcję z mobilnym testerem zawieszenia. W Polsce akcja prowadzona jest od pięciu lat, a terminy kolejnych edycji nie zostały wybrane przypadkowo. Przypadają na czas przygotowań do wakacyjnych wyjazdów oraz okresu jesienno-zimowego.

 

Badanie polega na sprawdzeniu pracy amortyzatora na każdym kole i zestawieniu uzyskanych wyników na danej osi. Analizie podlega procentowa różnica siły tłumienia pomiędzy prawym, a lewym kołem, oddzielnie dla przedniej i tylnej osi.

 

Uzyskane wyniki, udokumentowane wydrukiem, omawiane są z kierowcą. Otrzymuje on wytyczne co do dalszej eksploatacji samochodu lub konieczności wizyty w serwisie.

Wszystkie akcje z mobilnym testerem zawieszenia Bilstein organizowane są przy współudziale lokalnego warsztatu mechanicznego i przedstawicieli dystrybutora amortyzatorów. Badanie prowadzone jest bezpłatnie i może z niego skorzystać każdy kierowca samochodu osobowego i dostawczego. Do tej pory skontrolowano blisko cztery tysiące pojazdów, a uzyskane wyniki mogą być zaskoczeniem. Ponad 90% testów w skali całej Polski zakończyło się pozytywnie.

Tak wysoka średnia bardzo nas cieszy, a jej potwierdzeniem jest pierwsza tura tegorocznej akcji. Podczas niej padł także rekord frekwencji, która osiągnęła już około 25 procent dotychczasowych badań wykonanych w czasie wszystkich poprzednich edycji. Oczywiście wiąże się to z obecną sytuacją na świecie. W jej obliczu coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z własnego samochodu. Przekłada się to na większy ruch na drodze, co już jest widoczne w okresie wakacyjnym. Warto więc zadbać o każdy element, który ma wpływ na bezpieczeństwo nas wszystkich. Andrzej Wojciech Buczek

 

Niemniej uzyskane wyniki nie mogą być podstawą do zaprzestania prowadzenia akcji. Mobilny tester zawieszenia Bilstein powróci do Polski we wrześniu tego roku.

 

Źródło: Bilstein

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).