Regenerowane zaciski hamulcowe: ekologia i przystępna cena | MOTOFAKTOR

Regenerowane zaciski hamulcowe: ekologia i przystępna cena

person Redakcja 6/10/2021

Szeroki asortyment części zamiennych Brembo obejmuje m.in. przyjazne dla środowiska i przystępne cenowo regenerowane zaciski hamulcowe.

Odnowiony zamiennik jakości Brembo

Linia produktów regenerowanych pokrywa 95% parku samochodowego – to ponad 4 tys. referencji do ok. 2 tys. modeli od 55 producentów. Produkcja tego typu części polega na recyklingu zużytych lub uszkodzonych zacisków hamulcowych, bez wpływu na ich jakość. Oferta Brembo dla rynku wtórnego, w tym regenerowanych zacisków, spełnia te same rygorystyczne normy trwałości i bezpieczeństwa, co ich odpowiedniki na pierwszy montaż.

 

Proces regeneracji obejmuje testowanie i czyszczenie zacisku, pełną wymianę wszystkich komponentów nienadających się do regeneracji na nowe i nałożenie powłoki odpornej na korozję.

 

Podczas kontroli zaciski są oznaczone nacięciem, które wskazuje na to, że zostały poddane recyklingowi i w przyszłości nie będą ponownie regenerowane. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że zaciski mają jakość odpowiadającą fabrycznie nowym produktom oraz otrzymują gwarancję na ich użytkowanie.

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Oprócz niezawodności i przystępnej ceny, regenerowane zaciski Brembo są także przyjazne dla środowiska, co jest zgodne z zaangażowaniem firmy w zrównoważony rozwój. Strategia ta jest realizowana poprzez produkcję układów hamulcowych i komponentów, które zachowują dotychczasową estetykę, ale generują mniej zanieczyszczeń.

 

Wybór regenerowanych zacisków jako zamiennika przyczynia się również do zmniejszenia zużycia zasobów naturalnych. Co więcej, proces recyklingu jest mniej energochłonny niż produkcja nowych zacisków, dzięki ponownemu wykorzystaniu niektórych komponentów, które w przeciwnym razie musiałyby zostać zutylizowane.

Nowoczesne i bezpieczniejsze opakowania

Brembo już od kilku lat posiada w swojej ofercie Aftermarket zaciski z recyklingu, a teraz są one dostępne na rynku w nowych opakowaniach. Pudełko zostało zaprojektowane w praktyczny sposób i dodatkowo zabezpieczone specjalnym klejem, aby jego zawartość nie mogła zostać naruszona przed zakupem.

 

Artykuł sponsorowany przez Brembo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).