Rdzenie na wymiar | MOTOFAKTOR

Rdzenie na wymiar

person Joanna Piszcz 28/06/2018

Warsztaty samochodowe specjalizujące się w regeneracji układów chłodzenia mogą skorzystać z usługi firmy Highway International, która realizuje indywidualne zamówienia na rdzenie o konkretnym wymiarze.

Usługa nie jest nowa na polskim na rynku, ale do tej pory czas realizacji zamówienia wynosił 2 dni robocze + czas transportu. Teraz, dzięki uruchomieniu zakładu produkcyjnego w Krakowie i współpracy z COG – włoskim producentem rdzeni i układów chłodzenia – firma Highway International dostarcza zamówione rdzenie w konkretnym wymiarze w ciągu dwóch dni roboczych.

Dzięki powstaniu w Polsce oddziału produkcyjnego Highway International jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom dostawę rdzeni na wymiar w ekspresowym czasie. Rdzenie w technologii Plate&Bar, które oferujemy znane są z wysokiej, sprawdzonej jakości. Oferujemy je teraz prawie od ręki, w atrakcyjniejszej cenie bez dodatkowych kosztów transportu wpływających znacząco na cenę produktu. Bogdan Szymanowski Prezes Highway International

 

Rdzenie na wymiar powstają we włoskiej fabryce COG w miejscowości Lecce, pod indywidualne potrzeby klienta. Produkt przygotowywany jest tu na indywidualne zamówienie – od koncepcji, poprzez projekt, prototyp w 3D, aż do gotowego rdzenia, czy chłodnicy, która zjeżdża z taśmy produkcyjnej. Wystarczy podać wymiary lub numeru referencji OE.

 

Highway International, dzięki współpracy z COG i uruchomieniu oddziału produkcyjnego w Krakowie, jest w stanie dostarczyć rdzenie na wymiar w krótkim czasie.

Zakład produkcyjny w Krakowie powstał na bazie doświadczeń ze współpracy z firmą COG. Nie jest to w pełni zakład produkcyjny. Składujemy tam duże bloki rdzeni, dzięki czemu możemy docinać je na wymiar pod indywidualne zamówienie klienta. Jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie w ciągu jednego dnia, co jest wyjątkową usługa na rynku. Bogdan Szymanowski

 

Z usług Highway International korzysta m.in. firma Chłodnice-Konarscy z Warki. Po dostarczeniu chłodnicy przez klienta do firmy Chłodnice-Konarscy dokonywana jest diagnoza jej stanu technicznego. Po weryfikacji, jeżeli okazuje się, że rdzeń chłodnicy nie nadaje się do dalszej eksploatacji, pracownicy firmy dokonują pomiarów gabarytów rdzenia w celu zlecenia produkcji rdzenia Highway International. W następnym etapie następuje rozcięcie chłodnicy oraz czyszczenie zbiorników, aby przywrócić im zdolności eksploatacyjne.

 

Po otrzymaniu gotowego rdzenia przygotowywanego przez Highway International firma Chłodnice-Konarscy wykonuje profesjonalne scalenie poszczególnych elementów chłodnicy w jeden gotowy wyrób. Gotowa chłodnica przechodzi próbę szczelności oraz weryfikację techniczną. Po akceptacji przez dział techniczny Chłodnice-Konarscy gotowy wyrób zostaje przekazany klientowi.

Warto zaznaczyć, że profesjonalnie zregenerowana chłodnica posiada wszelkie właściwości nowej – dużo droższej, dzięki czemu klient za niższą cenę otrzymuje produkt spełniający jego oczekiwania. Atutem rdzeni na wymiar "Plate&Bar" oferowanych przez Highway International jest szybki czas realizacji rdzeni docinanych z gotowych modułów o przeróżnych gabarytach, co znacznie wpływa na czas realizacji zlecenia od klienta, a firma Highway International jest dzięki temu konkurencyjna w stosunku do przedsiębiorstw produkujących rdzenie na wymiar. Ułatwieniem naszej pracy jest szeroka wiedza pracowników Highway International oraz pomoc w doborze odpowiednich modułów. Standardowy czas produkcji rdzenia na wymiar licząc od zamówienia do dostarczenia gotowego półproduktu do naszej firmy wynosi 7-14 dni, natomiast firma Highway International jest w stanie dostarczyć nam rdzeń o takich samych parametrach w czasie 24 do 48 godzin od momentu złożenia zamówienia. inż. Adrian Konarski Chłodnice-Konarscy

 

Informacje techniczne dotyczące rdzeni na wymiar:

  • typ konstrukcji rdzenia – Plate&Bar (tzw. wysokociśnieniowe) przeznaczona dla rozwiązań wykorzystywanych do ciężkich warunków pracy, tam gdzie niezbędna jest wysoka wytrzymałość ciśnieniowa.
  • materiał – aluminium
  • fins – falisty (wave), wysokość 11 mm
  • grubości rdzenia – 44, 61, 94, 111, 138 mm
  • przeznaczenie – rdzenie chłodnic cieczy i oleju
  • zastosowanie – maszyny budowlane, rolnicze, kompresory, hydraulika
  • maksymalne ciśnienie – 20 barów (2 Mpa)

Firma Highway International jest producentem i dystrybutorem wysokiej jakości chłodnic i elementów systemów termicznych. Oferuje, dostarczane także na pierwszy montaż, chłodnice do VolvoRVIIvecoScaniaMercedes firmy TitanX. W katalogu Highway International znajdują się produkty przeznaczone do samochodów ciężarowych, autobusów i  kompleksowe rozwiązania dla przemysłu i rolnictwa. W 2014 roku firma Highway International wygrała kontrakt na regenerację chłodnic dla europejskiej sieci autoryzowanych dealerów Volvo. Marka Highway International znajduje się w ofercie największych dystrybutorów w Europie, Azji i Afryce. Centrala firmy znajduje się w Krakowie i tworzą ją specjaliści, dzięki którym Highway International zdobyła tytuł Diamentów Forbesa 2017 (a także w latach poprzednich Gazeli Biznesu i Geparda Biznesu).

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).