Q-Service Truck świętuje jubileusz 20-lecia | MOTOFAKTOR

Q-Service Truck świętuje jubileusz 20-lecia

person Adrian Januszkiewicz 22/01/2019

Na spotkaniu w Arłamowie dużą część jubileuszu poświęcono zarówno historii sieci, jak i przyszłości całej branży ciężarowej w Polsce i na świecie.

Sieciowe spotkanie w Arłamowie rozpoczęło się w piątek 11 stycznia od części konferencyjnej, na której przedstawiona została historia sieci – jej rozwój na przestrzeni dwóch dekad, wymogi autoryzacyjne, które musiały spełnić warsztaty dawniej wstępujące w szeregi Q-Service Truck, i te, które muszą spełnić nowi członkowie, aspirujący do tego zacnego grona profesjonalistów.

 

Oddzielna część poświęcona była szkoleniom, które Inter Cars od 20 lat przeprowadza dla warsztatów nie tylko zrzeszonych w sieci, kolejna wyjazdom integracyjnym i umowom bonusowym. Następny panel ukierunkowany był na nowoczesne kanały komunikacji, które Inter Cars wykorzystuje w relacjach z mediami branżowymi oraz z samymi klientami, a także wsparciu PR-owemu, które z okazji 20-lecia istnienia sieci firma proponuje wszystkim jej członkom. W drugiej części piątkowej konferencji omówiony został raport motoryzacyjny w odniesieniu do warsztatów z rynku ciężarowego oraz zagadnienia związane z rozwojem floty. Na ostatnim panelu kompleksowo omówione zostały z kolei tematy bezpośrednio odnoszące się do szkoleń oferowanych serwisom Q-Service Truck przez Dział Szkoleń Inter Cars.

Także w sobotę nie mogło zabraknąć miejsca na zdobycie nowej wiedzy i poszerzenie swoich kompetencji. Zadbali o to prowadzący, przygotowujący wystąpienie o przyszłości rynku ciężarowego. Starali się oni odpowiedzieć na pytania, dokąd zmierza branża, z jakimi przeszkodami będzie musiała się zmierzyć i jak może wyglądać jej technologiczny rozwój na przestrzeni kilku najbliższych lat. Kolejnym wystąpieniem była prelekcja Marcina Rendudy, mówcy, konsultanta i trenera motywującego, który zaprezentował zebranym gościom pięć lekcji na 2019 rok, traktujących o wykorzystywaniu nowych technologii w biznesie.

Wiedza to jeden aspekt sieciowego spotkania, drugi to integracja członków Q-Service Truck, którzy mogli spędzić ze sobą dwa wspaniałe wieczory oraz wspólnie bawić się w podczas sobotnich gier. Piątkowy wieczór zarezerwowany został na zabawę w położonej tuż przy stoku narciarskim karczmie, w sobotę z kolei odbyły się gry integracyjne, podczas których kilkuosobowe zespoły miały za zadanie złożyć dziesięć rowerów, które wieczorem – podczas gali – uroczyście przekazane zostały podopiecznym placówki opiekuńczo-wychowawczej „Nasz Dom” w Przemyślu. W imieniu dzieci nagrody odebrała dyrektorka ośrodka, Agnieszka Ustrzycka.

To właśnie uroczysta gala była kulminacyjnym momentem całego spotkania w Arłamowie. Rozpoczęła się ona uroczystą kolacją, po której zaprezentowany został film wspomnieniowy ukazujący na archiwalnych zdjęciach 20 lat działania sieci Q-Service Truck. Tuż po jego emisji Radosław Grześkowiak, Prezes Zarządu Inter Cars Marketing Services oraz Sławomir Rybarczyk, Prezes Zarządu Q-Service Truck, uroczyście rozpoczęli galę.

Razem tworzymy silną całość”. To motto, które najlepiej obrazuje to, co udało nam się zbudować wspólnie z Państwem w ciągu 20 lat. Q-Service Truck to projekt unikalny w skali europejskiej, który jest naszym wspólnym olbrzymim sukcesem - wszystkich Państwa i Inter Cars. Jest to też gwarancją tego, że w silnej wspólnocie bez obaw możemy podążać się w przyszłość. Radosław Grześkowiak Prezes Zarządu Inter Cars Marketing Services

 

„To co jest dzisiaj, tworzyło się wczoraj, a to, co będzie jutro, tworzy się dziś” – mówił Radosław Grześkowiak, zapraszając na scenę przedstawicieli czterech warsztatów, którzy dwie dekady temu zakładali sieć Q-Service Truck. Bolesław Rafałko z firmy ALBOR, Ryszard Niewiadomski z Motir-ABS, Paweł Ciok z NSC Truck oraz Kazimierz Orłowski odebrali z rąk przedstawicieli Inter Cars pamiątkowe statuetki, wspominali swoje pierwsze spotkanie na Targach Motoryzacyjnych w Poznaniu w 1999 roku, pierwsze sieciowe integracje i wspólne wyjazdy. Były akcenty humorystyczne, poważne, ale i podniosłe, kiedy to wspominano Kazimierza Neymana, zmarłego w 2013 roku promotora Q-Service Truck, który od samego początku powstania sieci dążył do jej integracji, jak największej konsolidacji i rozwoju.

Rozwój Q-Service Truck to zasługa nie tylko grupy założycielskiej, choć oczywiście miała ona na to niebagatelny wpływ. Pamiętajmy jednak, że także struktury Inter Cars dołożyły wielu starań i dały mnóstwo wsparcia, żeby sieć rozwijała się w tak dynamicznym tempie. Sławomir Rybarczyk Prezes Zarządu Q-Service Truck

 

Po tych słowach na scenę zaproszone zostały dwie osoby, które na przestrzeni lat walnie przyczyniły się do rozwoju i promocji Q-Service Truck: pierwszy regionalny menadżer i koordynator QST, Mariusz Kozubek, a także Sylwia Wysocka, aktualny Koordynator Q-Service Truck. Oboje otrzymali od organizatorów pamiątkowe statuetki.

Kolejna część gali to prezentacja zagranicznych warsztatów zrzeszonych w Q-Service Truck i plany dalszej ekspansji na europejską skalę. Obecnie sieć działa w siedmiu krajach na Starym Kontynencie. Najwięcej warsztatów ma oczywiście w Polsce – 76, kolejne państwa na tej liście to: Rumunia (31), Czechy (18), Węgry (17), Litwa (15), Słowacja (9) i Ukraina (4). Na tegorocznej gali w poczet nowych członków sieci włączone zostały dwa warsztaty z Ukrainy i jeden z Litwy. W sumie wszystkich warsztatów zrzeszonych w sieci jest już 170, a tych zagranicznych blisko 100.

 

Zgodnie z tradycją w Arłamowie przyznano także tytuły Ambasadorów Q-Service Truck, które obowiązywały będą przez dwa kolejne lata – na rok 2019 i 2020. Podczas tegorocznej gali prestiżowe statuetki otrzymali: AR-TIR Jolanta Kęćko za największą wartość zakupów, Jakub Bogusz za inwestycję w serwis, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Automax Tomasz Skorupski za wysoki standard świadczonych usług, ALBOR Bolesław Rafałko za lata współpracy i zaangażowanie w życie sieci oraz Galaauto – warsztat otrzymał statuetkę Gazeli Sieci Q-Service Truck.

Otrzymanie tytułu Ambasadora jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo choć byłem jednym z założycieli sieci i na początku wykonałem wspólnie z kolegami bardzo dużo pracy społecznej, nie spodziewałem się otrzymania tej nagrody. Jednocześnie ciesząc się z niej, mam świadomość, że ten tytuł zobowiązuje mnie do przekazania swojej wiedzy młodszym kolegom z branży. Bolesław Rafałko firma ALBOR

 

Jubileuszowa gala to jednak nie tylko celebracja dotychczasowych sukcesów, ale też wyróżnienie nowych członków sieci, którzy od tego roku zasilą jej szeregi. W gronie warsztatów, które swoje nominacje odebrały w Arłamowie znalazły się: PHU Prymus Pawła Połecia z Młodzieszyna, TTS Group Rafała Droba z Tychów, Monster Truck Service Tomasza Torby z Podchruścić oraz Mazur Truck-Serwis Pawła i Karola Mazurów z Krzysztoforzyc. Ostatni z nich podczas gali mówił:

O naszym dołączeniu do sieci zadecydowała możliwość rozwoju warsztatu, fakt, że stając się członkami QST jesteśmy bardziej rozpoznawalni na rynku oraz to, że zyskują na tym przede wszystkim nasi klienci. Karol Mazur Mazur Truck Serwis

 

W struktury sieci oficjalnie przyjęty zostały także Technoparts z Ukrainy oraz litewski UAB „ARV Service”.

 

Po części oficjalnej na scenie pojawiły się dziewczyny z formacji Electric Girls, które porwały publiczność do tańca. Dobra zabawa i przyjemna atmosfera obecne były w Arłamowie przez cały wieczór, a jeszcze długo po północy goście Inter Cars i Q-Service Truck integrowali się we wspólnym gronie.

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).