PZPO zmienił zarząd na rok 2023 | MOTOFAKTOR

PZPO zmienił zarząd na rok 2023

person Redakcja 1/02/2023

PZPO dokonał zmian w zarządzie na rok 2023. W ich wyniku jego nowym prezesem został Jacek Pryczek z Goodyeara.

 

 

 

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego to nasz wspólny wkład w zwiększanie świadomości kierowców co do wpływu opon na bezpieczeństwo drogowe. Każda z firm członkowskich patrzy na swoje produkty w szerszym kontekście niż tylko sprzedaż opon na rynek. Skoro już produkujemy wszyscy najlepsze opony, to warto, żeby dzięki ich świadomej eksploatacji i serwisowaniu przynosiły cenny efekt w poprawie bezpieczeństwa. Temu m.in. służy kampania #OponyMająMoc, w której pokazujemy – także przez testy na torze – jak ważna jest prosta dla każdego zasada 3xP, czyli porządne opony, profesjonalny serwis, prawidłowa eksploatacja. Wychodzimy także z ofertą działań szkoleniowych, żeby sprofesjonalizować usługi oponiarskie. W ostatnim roku otworzyliśmy Akademię PZPO, w której organizowane są szkolenia oponiarskie podstawowe i zaawansowane na nowoczesnych maszynach i w nowoczesnym budynku, prowadzone przez najlepszych trenerów w branży. W tym roku przygotowujemy nowe szkolenia m.in. z obsługi opon motocyklowych, ciężarowych, rolniczych oraz obsługi instalacji wysokiego napięcia w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Można więc powiedzieć, że działamy wielotorowo – zarówno dla kierowców, jak i dla serwisów, żeby wzmocnić świadomość z jednej strony i umiejętności z drugiej. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Cieszę się, że będę mógł uczestniczyć w tych działaniach aktywnie jako prezes Związku – wskazuje Jacek Pryczek, nowy prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

 

Jacek Pryczek karierę zawodową w branży oponiarskiej rozpoczął w 1994 roku w Firmie Oponiarskiej Dębica SA, na rok przed nabyciem udziałów w Spółce przez koncern Goodyear. Do 2006 roku zajmował różne stanowiska w działach: Zakupów, Prawnym, Sprzedaży i Marketingu, a także jako Członek Zarządu. Pełnił również funkcję Dyrektora Handlowego Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. W 2006 roku powołano go na stanowisko Dyrektora Generalnego organizacji Goodyear Bliski Wschód i Afryka. Od stycznia 2008 r. do czerwca 2014 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica SA, jednocześnie jako Dyrektor Generalny Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o. odpowiadając za rynek Polski i Ukrainy. W latach 2013 – 2017 pełnił rolę Dyrektora Zarządzającego Goodyear w regionie Europa Centrum, a w latach 2018-2019 Dyrektora Generalnego Goodyear w regionie Europa Wschód. W latach 2018-2021 zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego Kanałem Dystrybucji Retail Europa, a od 2021 pełni rolę Dyrektora ds. Rozwoju Kanału Detalicznego Goodyear Europa. Od 2013 roku równolegle sprawuje funkcję Prezesa Zarządu Goodyear Polska Sp. z o.o., a od 2014 roku jest też Przewodniczącym Rady Nadzorczej  w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A.

 

Źródło: PZPO

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).