PZL Sędziszów z własną "listą przebojów" | MOTOFAKTOR

PZL Sędziszów z własną "listą przebojów"

person Redakcja 18/03/2022

PZL Sędziszów opracował raport, w którym wskazał najlepiej sprzedające się modele filtrów w ubiegłym roku.

Poniższe zestawienie będzie zapewne bardzo przydatne podczas planowania stanów magazynowych. Można je także potraktować w charakterze ciekawostki. Jest niecodziennym pretekstem do pokazania filtrów, które sprzedają się najlepiej.

Filtry kabinowe

Dwa najpopularniejsze filtry kabinowe to WA60208 (włókninowy) oraz WA61580 (węglowy). Popyt na pierwszy z wymienionych generują małe samochody dostawcze. Są to Fiaty Doblo, Qubo, Fiorino oraz ich odpowiedniki produkowane przez Citroena, Opla i Peugeota. Drugi kabinowy bestseller znajduje zastosowanie głównie w modelach z grupy Volkswagena – m.in. takich jak Audi A2, Seat Cordoba/Ibiza, Skoda Fabia/Praktik/Rapid/Roomster oraz Volkswagen Fox/Polo.

Filtr kabinowy WA60208 od PZL Sędziszów
Filtr kabinowy WA61580 od PZL Sędziszów

Filtry powietrza

W klasie pojazdów ciężarowych prym wiedzie filtr WA201740S. Nic dziwnego, skoro ma zastosowanie w m.in. w pojazdach marki MAN (serie TGA, TGS i TGX). W klasie pojazdów osobowych przebojem handlowym PZL Sędziszów jest filtr WA59205, który montuje się w szerokiej gamie modeli Alfy Romeo, Fiata i Lancii. Chodzi głównie o popularne modele Panda i Punto oraz te, które są z nimi spokrewnione technicznie.

Filtr powietrza WA201740S od PZL Sędziszów
Filtr powietrza WA59205 od PZL Sędziszów

Filtry oleju

Trudno sobie wyobrazić jakikolwiek sklep lub hurtownię zaopatrującą profesjonalistów, która nie posiada na stanie filtrów PP84 oraz WO1555X. Korzystają z nich dziesiątki maszyn rolniczych i przemysłowych, takich jak Atlas, Caterpillar, Claas, Cristal, Faun, Ostrówek, Mielec, Ursus, Zetor, ZREMB itp., a także ciężarówki i autobusy, m.in. Mercedes-Benz, Neoplan i Volvo.

Filtr oleju PP84 od PZL Sędziszów
Filtr oleju WO1555X od PZL Sędziszów

Filtry paliwa

Liderem zestawienia jest PDS192 montowany głównie w maszynach roboczych i rolniczych Astra, Bomag, Scorpion, Liebheer, Manitou, Neuson, a także pojazdach ciężarowych i specjalistycznych Mercedes-Benz i Volvo. Na drugim miejscu uplasował się WP1570X – znajduje zastosowanie w takich markach jak Class, Demag, Mercedes-Benz, Setra, Faun, Grove, Kaelble, Kaessbohrer, Kamaz, Krone, Neoplan, Sisu Auto.

Filtr paliwa PDS192 od PZL Sędziszów
Filtr paliwa WP1570X od PZL Sędziszów

Filtry hydrauliki

Najbardziej uniwersalnym filtrem w tej kategorii jest PZL Sędziszów HP103 – w tym przypadku łatwiej by było wskazać modele, w których nie ma zastosowania niż te, w których jest montowany.

Filtr hydrauliki HP103 od PZL Sędziszów

PZL – producent uniwersalny

PZL Sędziszów ma w swojej ofercie filtry do bardzo szerokiej gamy zastosowań. Szczegółowy katalog znajduje się na stronie PZL Sędziszów (w zakładce katalog). Powyższe zestawienie obok funkcji merytoryczno-poznawczej, wspomnianej na początku, wskazuje jasno jak ważną rolę w globalnej motoryzacji odgrywają transport, rolnictwo i przemysł ciężki. Paradoksalnie – nie są one zbyt mocno promowane w mediach. Dowodem na to niech będzie fakt, że zapewne wielu Czytelników, z niektórymi nazwami producentów zetknęło się tutaj po raz pierwszy.

 

Źródło: PZL Sędziszów

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).