PZL Sędziszów: spółka inwestuje w nowoczesne technologie | MOTOFAKTOR

PZL Sędziszów: spółka inwestuje w nowoczesne technologie

person Adrian Januszkiewicz 23/02/2018

PZL Sędziszów S.A. zakupił większościowy pakiet udziałów w Böhm Plast-Technik, co zwiększy zastosowanie tworzyw sztucznych w produkcji filtrów.

Czeskie organy urzędowe zatwierdziły transakcję przejęcia 69 proc. udziałów w BPT przez PZL Sędziszów S.A. Tym samym największy polski producent filtrów uzyskał dostęp do najnowocześniejszych technologii wtrysku tworzyw sztucznych. Firma zamierza wykorzystać te możliwości m.in. do rozwoju produkcji nowych wyrobów filtracyjnych, dedykowanych dla pojazdów elektrycznych.

Akwizycja czeskiej firmy Böhm Plast-Technik jest dla nas bardzo ważnym krokiem w kierunku unowocześnienia technologii produkcji. Nasza firma zamierza aktywnie uczestniczyć w rozwoju elektromobilności w Polsce. Dla producentów części motoryzacyjnych oznacza to m.in. większe zastosowanie tworzyw przy produkcji w celu zmniejszenia masy pojazdu. Adam Sikorski Prezes PZL Sędziszów S.A.

 

Pierwszym etapem działań po przejęciu czeskiego przedsiębiorstwa będzie integracja struktur handlowych obu firm. Następnie rozpocznie się ścisła współpraca między działami badań i rozwoju.

Chcemy jak najszybciej rozpocząć współpracę przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii wtrysku, jakimi dysponuje BPT. Zależy nam na tym również dlatego, że jako członek Polskiej Grupy Motoryzacyjnej intensywnie wspieramy projekt CURIE+, mający na celu budowę pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Adam Sikorski

 

CURIE+ to zwycięski projekt konkursu zorganizowanego przez spółkę ElectroMobility Poland (EMP) na wizualizację nadwozia samochodu elektrycznego. Projektem zainteresowały się firmy członkowskie PGM, wśród nich PZL Sędziszów, które na początku 2018 roku złożyły do EMP wniosek o dofinansowanie budowy prototypu polskiego samochodu elektrycznego.

 

BÖHM PLAST-TECHNIK (BPT) od 1991 dostarcza produkty i usługi dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma wykonuje precyzyjne wtryskiwanie części technicznych dla branży motoryzacyjnej, elektronicznej, radiowej i innych gałęzi przemysłu. Dysponuje najnowocześniejszymi wtryskarkami światowych marek, m.in. ENGEL, DEMAG, ARBURG i SELEX. Współpracując z dostawcami Tier 1 na całym świecie, BPT wdraża niezbędne systemy i procedury związane z wymaganiami i normami oczekiwanymi przez przemysł samochodowy.

 

Źródło: PZL Sędziszów

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).