Pyrolyx dostarczy sadzę techniczną Continentalowi | MOTOFAKTOR

Pyrolyx dostarczy sadzę techniczną Continentalowi

person Adrian Januszkiewicz 20/11/2019

Continental i Pyrolyx podpisały pięcioletnią umowę na dostawę sadzy technicznej z utylizacji opon.

Continental oraz Pyrolyx współpracowały w ostatnich latach nad rozwojem technologii pozyskiwania sadzy technicznej. Celem współpracy było stworzenie warunków do wykorzystania w produkcji sadzy technicznej odzyskanej ze zużytych opon (rCB – eng. recoverd Carbon Black). Teraz Pyrolyx i Continental ogłosili podpisanie pięcioletniej umowy na dostawę sadzy rCB dla fabryk opon Continental na całym świecie.

 

To istotny krok do zmniejszenia poziomu zużycia materiałów w produkcji opon. Pyrolyx zakłada, że przyjmie od Continentala ponad 3 000 000 zużytych opon i zmniejszy emisję dwutlenku węgla o ponad 25 000 ton rocznie w każdym zakładzie.

 

 

Continental cieszy się z długoterminowej współpracy z Pyrolyx, ponieważ podkreśla to zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój naszej produkcji i operacji biznesowych. Zobowiązujemy się wobec naszych klientów do stosowania innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska technologii i dbamy, aby nasze opony spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa. dr Andreas Topp wiceprezes ds. rozwoju materiałów i procesów oraz industrializacji w Continental
Umowa z Continental to bardzo pozytywna zmiana dla Pyrolyx, która wpisuje się w naszą strategię odzyskiwania sadzy technicznej ze zużytych opon oraz wspiera wykorzystanie rCB przez producentów na całym świecie. Zastosowanie rCB od Pyrolyx to przełom (…). Thomas Redd dyrektor generalny Pyrolyx w USA

 

Umowa na dostawę rCB będzie wspierać rozwój Pyrolyx w Ameryce Północnej i Europie Wschodniej, a wyniki sprzedaży detalicznej w ciągu najbliższych pięciu lat mają wzrosnąć do 10 000 ton rocznie. Współpraca Continental i Pyrolyx ma pozytywnie wpłynąć na globalny proces tworzenia łańcuchów dostaw na potrzeby produkcji opon, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).