Punkty ładowania EV na stacjach paliw MOYA

Punkty ładowania EV na stacjach paliw MOYA

person Redakcja 6/06/2023

Uruchomienie ponad 4 tys. własnych punktów ładowania do końca 2030 roku. To plan rozwoju spółki Anwim S.A., właściciela sieci stacji paliw MOYA.

 

W zaprezentowanej niedawno strategii rozwoju Anwim S.A., sporo miejsca poświęcono dynamicznemu rozwojowi stacji ładowania w ramach sieci MOYA. Za dostarczenie technologii do zarządzania infrastrukturą sieci odpowiadać będzie Elocity, którego Anwim S.A. wybrał na partnera swojego projektu.

Zamierzamy brać aktywny udział w transformacji energetycznej kraju. Chcemy stać się jednym z liderów zmian, dlatego osią rozwoju całej grupy kapitałowej będzie w najbliższych latach zielona strategia. Jej zrealizowanie będzie możliwe przy technologicznym wsparciu Elocity. Paweł Grzywaczewski członek zarządu Anwim S.A.

 

Integracja aplikacji Elocity z narzędziami sieci MOYA było możliwe dzięki elastycznemu oprogramowaniu. Software Elocity tworzony od podstaw może być dowolnie dopasowany do potrzeb partnera – tak jak w przypadku spółki Anwim S.A.

Nasza współpraca z Anwim S.A. pozwoli na zaprezentowanie pełni możliwości związanych z wykorzystaniem technologii, której twórcą i właścicielem jest Elocity. Jako partner technologiczny dostarczamy rozwiązanie, które umożliwia rozszerzenie funkcjonalności dotychczasowych rozwiązań flotowych MOYA, w tym aplikacji mobilnych dla kierowców, o narzędzia dla użytkowników samochodów elektrycznych. Co to oznacza dla użytkownika końcowego? Że dzięki naszej integracji kierowcy i klienci MOYA będą mieć dostęp do kompletu funkcjonalności z zakresu elektromobilności w ramach obecnie posiadanych narzędzi tj. aplikacji MOYA firma i Super MOYA. Michał Baranowski CEO Elocity

 

Elocity jest technologicznie przygotowane na rosnące potrzeby właściciela marki MOYA. Według deklaracji Anwim S.A. w perspektywie 5-7 lat spółka przeznaczy na inwestycje ponad 1,5 mld zł, w tym do 1 mld zł na realizację zielonej strategii, której jednym z kluczowych elementów jest budowa infrastruktury ładowania.

4000 punktów ładowania MOYA dostępnych także w aplikacji Elocity

Do 2030 r. w ramach realizacji strategii Anwim S.A. powstanie własna sieć punktów ładowania, zarówno na stacjach MOYA jak i poza nimi. Łącznie planujemy mieć ponad 4 tys. własnych punktów ładowania do końca 2030 r. oraz zamierzamy rozszerzać sieć poprzez współpracę z innymi operatorami w ramach roamingu. Jeszcze w tym roku klienci MOYA mają mieć dostęp do około 1 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych w całym kraju. Andrzej Kisała dyrektor ds. rozwoju sprzedaży flotowej w Anwim S.A.

 

Wszystkie stacje ładowania widoczne będą zarówno w aplikacjach MOYA firma i Super MOYA, jak i w aplikacji Elocity. Umożliwi to kierowcom ładowanie auta za pośrednictwem jednego narzędzia, bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji.

Myślę, że połączenie naszych sił z marką MOYA i integracja wielu narzędzi, umożliwiających zarządzanie flotą, to istotna informacja nie tylko dla wszystkich kierowców, ale przede wszystkim dla fleet menedżerów. Ci, którzy już teraz korzystają z karty flotowej Elocity zyskają dostęp do nowych stacji ładowania. Agnieszka Nocuń CFO Elocity

 

Jak zauważa ekspertka, dynamiczny rozwój ogólnodostępnej sieci, szczególnie w zakresie szybkich stacji zlokalizowanych przy trasach, to duża korzyść dla flot, których pracownicy mają dostęp do ładowań na ogólnodostępnych stacjach dostępnych w aplikacji Elocity oraz już wkrótce w aplikacji MOYA firma. A także jeden z kolejnych argumentów przemawiających za elektryfikacją floty.

 

Źródło: Elocity

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).