PSA i instytut Inria utworzą OpenLab | MOTOFAKTOR

PSA i instytut Inria utworzą OpenLab

person Adrian Januszkiewicz 10/07/2018

Jedno z wyzwań OpenLab jest zwiększanie efektywności wykorzystania sztucznej inteligencji w branży motoryzacyjnej.

W ciągu najbliższych 4 lat OpenLab będzie pracował nad około 10 obszarami tematycznymi.

 

Grupa PSA i instytut Inria ogłosiły utworzenie OpenLab – ośrodka badań nad sztuczną inteligencją. Badaniami objęte zostaną takie obszary tematyczne jak autonomiczne i inteligentne samochody, usługi związane z mobilnością, produkcja, narzędzia do projektowania, stylistyka, cyfrowy marketing oraz jakość i finanse.

 

 

Sztuczna inteligencja już wkrótce stanie się czynnikiem budującym efektywność Grupy. Prace badawcze OpenLab dotyczyć będą na przykład algorytmów sztucznej inteligencji na potrzeby sterowania autonomicznymi samochodami w złożonym środowisku, przeglądów zapobiegawczych, optymalizacji projektowania sieci trakcyjnych i modelowania złożonych systemów takich jak miasta, a to wszystko w celu stworzenia usług związanych z mobilnością dostosowanych do potrzeb. Carla Gohin dyrektor ds. badań i zaawansowanej inżynierii w Grupie PSA

Zdaniem Isabelle Ryl, zastępczyni dyrektora generalnego ds. transferów i partnerstwa przemysłowego w instytucie Inria “transformacja cyfrowa branży motoryzacyjnej staje się impulsem do rozwoju badań wielu nowych obszarów, w szczególności w zakresie sztucznej inteligencji. Zespoły projektowe Inria będą uczestniczyły w pracach OpenLab, wnosząc bogate doświadczenie w zakresie tworzenia zaawansowanych algorytmów w ramach dialogu z branżowymi ekspertami Grupy PSA we wszystkich określonych przez nas obszarach tematycznych.”

 

Ośrodek OpenLab współpracuje z Instytutem PRAIRI1. Wyniki badań podstawowych prowadzonych przez Instytut PRAIRIE będą materiałem wyjściowym do prac badawczych nad ich praktycznym zastosowaniem w branży motoryzacyjnej.

 

OpenLab IA wzmacnia światową sieć osiemnastu już istniejących tego rodzaju jednostek działających na rzecz Grupy PSA (12 we Francji, czterech w Chinach i po jednej w Brazylii i w Maroku). Ośrodki OpenLab są jednostkami naukowo-badawczymi i umożliwiają wspólne wykorzystanie potencjału ludzkiego oraz zaplecza doświadczalnego Grupy PSA, a także partnerskich laboratoriów. Działania te są zgodne z polityką Open Innovation Grupy PSA i jej sieci StelLab2, która powstała w 2010 roku w celu ułatwienia wymiany naukowej.

 

Źródło: PSA

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).