Przyszłość motoryzacji pod znakiem wyzwań | MOTOFAKTOR

Przyszłość motoryzacji pod znakiem wyzwań

person Adrian Januszkiewicz 27/04/2022

Zmieniające się trendy stanowią kolejne, po pandemii COVID-19 i wojnie w Ukrainie, wyzwanie dla przyszłości motoryzacji, z czym zgadzają się eksperci.

 

Eksperci podczas panelu, który odbył się w ramach XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach dyskutowali o przyszłości motoryzacji w Europie i na świecie w obliczu bieżących trendów, przyszłości tradycyjnych napędów, kryzysie na rynku półprzewodników oraz o kwestiach materiałów i nowych technologii cyfrowych w motoryzacji.

 

Motoryzacja w wymiarze polskim, europejskim i światowym znajduje się w momencie rewolucyjnych zmian związanych z nowymi rozwiązaniami technologicznymi systemów napędu, digitalizacji, rynku motoryzacyjnego i sposobów korzystania z samochodów oraz stałej, rosnącej presji regulatorów. Jednocześnie poddawana jest coraz to nowym napięciom zewnętrznym związanym chociażby z COVID-19, kryzysem na rynku półprzewodników czy konfliktem w Ukrainie i wynikającymi z tego problemami z dostępnością i cenami surowców do produkcji. Problemy związane z bieżącą sytuacją w motoryzacji wyrażającą się dla zwykłego konsumenta czasami w prozaiczną konieczności długiego oczekiwania na zakupiony samochód nie powinny nas jednak powstrzymywać od pytań o długoterminowy rozwój branży tak istotnej zarówno dla gospodarki jak i w naszym życiu codziennym – mówi Mirosław Michna, Partner w Dziale Doradztwa Podatkowego, Lider doradztwa dla sektora motoryzacyjnego w KPMG w Polsce.

 

Źródło: KPMG

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).