Przygotuj samochód do zimy | MOTOFAKTOR

Przygotuj samochód do zimy

person Joanna Piszcz 10/12/2018

Zima jest zdecydowanie najbardziej wymagającą porą roku dla każdego kierowcy.

Śliska nawierzchnia, niskie temperatury oraz silne opady stanowią nie lada wyzwanie. Nawet jeśli pogoda jest sprzyjająca, należy pamiętać, że warunki panujące na drogach mogą być zwodnicze. Jezdnia wyglądająca na idealną może w rzeczywistości być pokryta cienką warstwą lodu. W takiej sytuacji nietrudno o niebezpieczne zdarzenie.

 

Siadając za kierownicą szczególnie zimą należy zadbać o to, by nic nie ograniczało naszych ruchów. Dlatego niewskazane jest, by w czasie jazdy mieć włożoną grubą kurtkę, rękawiczki czy inną tego typu garderobę. Niezbędne jest zmniejszenie prędkości i dopasowanie jej do panujących warunków oraz zadbanie o odpowiednią widoczność. Oznacza to konieczność dokładnego odśnieżenia samochodu oraz usunięcie warstwy lodu z szyb i reflektorów. Dobre doświetlenie jezdni oraz możliwość szybkiego zauważenia niebezpieczeństwa jest kluczowe również ze względu na szybko zapadający zmrok.

 

Na przyjście zimy należy przygotować także sam samochód. W tym okresie kierowcę może zaskoczyć gromadząca się w aucie duża ilość wilgoci i zaparowywanie szyb, zamarzanie płynów eksploatacyjnych czy zamka, przymarznięcie drzwi, a także uszkodzenie karoserii solą rozrzucaną na jezdni. Co więcej, niesprzyjające warunki mogą spowodować, że ujawnią się problemy, które dotąd pozostawały ukryte.

 

Firma Ondo, producent kosmetyków samochodowych Brumm i chemii warsztatowej radzi, jak w 10 krokach przygotować samochód do sezonu zimowego.

Źródło: Ondo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).