Przychody GK Oponeo.pl po raz pierwszy powyżej 1,5 mld zł | MOTOFAKTOR

Przychody GK Oponeo.pl po raz pierwszy powyżej 1,5 mld zł

person Adrian Januszkiewicz 7/04/2022

Przychody GK Oponeo.pl wzrosły w 2021 r. o 42,44% r/r i po raz pierwszy w historii przekroczyły 1,5 mld zł, osiągając kwotę 1 514 546 000 zł.

Grupa wypracowała w 2021 roku w sumie 62 826 tys. zł skonsolidowanego zysku netto, czyli o 95,65% więcej niż w poprzednim roku.

 

Przychody z tytułu sprzedaży akcesoriów samochodowych wyniosły 1 290 211 tys. zł, co stanowiło 85,2% całości przychodów ze sprzedaży Grupy. W 2021 roku Grupa sprzedała rekordową liczbę 4 304,2 tys. opon w Polsce i za granicą.

 

Nasz wzrost sprzedaży znacznie przekroczył wzrost rynku sprzedaży opon w Polsce i w Europie – informuje Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A. – Tak dobre wyniki w zakresie handlu oponami to m.in. efekt wysokiej jakości naszych usług. Po raz kolejny sklep Oponeo.pl zwyciężył w kategorii Motoryzacja zajmując I miejsce w Rankingu Opineo 2021 i znalazł się wśród najlepszych e‑sklepów w Polsce – dodaje.

 

Z handlu na rynku polskim Grupa wygenerowała 1 227 084 tys. zł przychodu, co oznacza wzrost o 43,1%. Udział przychodów krajowych w całości przychodów Grupy Oponeo.pl ze sprzedaży wyniósł 81%. Sprzedaż na rynkach zagranicznych Grupy wzrosła o 39,6% i wyniosła 287 462 tys. zł.

 

Spółki z Grupy Oponeo.pl są beneficjentem dynamicznego rozwoju rynku e-commerce, na który wpływ miały przyzwyczajenia klientów i ich doświadczenia zdobyte podczas zakupów w czasie pandemii, kiedy to sprzedaż zdalna stała się dominującym źródłem pozyskiwania nowych klientów dla wielu firm. W 2021 roku transformacja technologiczna handlu przyspieszyła, a wartość branży online przekroczyła 100 mld zł.

 

Korzystając z efektu synergii i doświadczenia Oponeo.pl na rynku e-commerce, w 2021 roku Grupa rozwijała także sprzedaż narzędzi i elektronarzędzi poprzez spółkę Rotopino.pl S.A., której przychody wzrosły o 43,7% osiągając wartość 127 279,6 tys. zł.

 

Pomimo światowych problemów z dostawcami i ciągłością dostaw, również spółka zależna Dadelo S.A. uzyskała wzrost przychodów 27,4%, co było efektem kontynuacji z roku 2020 rosnącego popytu na rowery i części rowerowe.

 

W 2022 roku Grupa Oponeo.pl ma kontynuować działania umacniające jej pozycję rynkową. Podobnie jak w 2021 roku celem będzie utrzymanie możliwie wysokich poziomów sprzedaży i rentowności w celu maksymalizacji wyników. Niemniej jednak, pomimo, że GK Oponeo.pl nie operuje na rynku rosyjskim i nie ma zlokalizowanej działalności w Ukrainie, reperkusje trwającego konfliktu zbrojnego i fakt, że zarówno Ukraina, jak i Rosja odgrywają kluczową rolę w łańcuchu dostaw surowców energetycznych, mogą spowodować pewne problemy na rynkach, na których działa Grupa. Osiągające obecnie rekordowe ceny ropy i gazu przełożyć mają się niewątpliwie na wzrost cen produkcji, transportu i usług, a to w najbliższym czasie ma zwiększyć dynamikę wzrostu inflacji i może spowodować spadek siły nabywczej konsumentów.

 

Źródło: Oponeo.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).