Przychody FO Dębica mocno w górę | MOTOFAKTOR

Przychody FO Dębica mocno w górę

person Redakcja 17/11/2022

Firma Oponiarska Dębica SA w III kwartale 2022 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 830,8 mln zł, czyli o 51% więcej w stosunku r/r.

 

 

Działamy obecnie w dość trudnych warunkach, przede wszystkim z uwagi na szybko rosnące koszty energii, gazu, transportu i surowców. Zarówno rok do roku, jak i kwartał do kwartału, wzrosły m.in. ceny sadzy, kordu tekstylnego, czy też kauczuku naturalnego oraz syntetycznego. W konsekwencji nasza marża brutto w III kwartale 2022 r. wyniosła 11,2 mln zł i była niższa o 15,8% w stosunku do analogicznego okresu w 2021 r. Z drugiej strony mocno rosną nasze przychody. W porównaniu z III kwartałem ub.r. są one wyższe o ponad połowę, a po dziewięciu miesiącach roku zwiększyliśmy przychody ze sprzedaży o ponad 43%. Biorąc pod uwagę spowolnienie gospodarcze w Polsce i na świecie, jesteśmy zadowoleni z naszej stabilnej sytuacji finansowej i płynnościowej – mówi Leszek Szafran, Prezes Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Szczegółowe wyniki finansowe Firmy Oponiarskiej Dębica w III kwartale 2022

Sprzedaż Firmy Oponiarskiej Dębica SA do podmiotów powiązanych w III kwartale 2022 r. wygenerowała przychody w kwocie 745,1 mln zł, co oznacza wzrost o 54,3% w stosunku do analogicznego okresu rok temu. Z kolei sprzedaż do podmiotów niepowiązanych zwiększyła się o blisko 27% do 85,7 mln zł.

 

Marża zysku brutto ze sprzedaży do jednostek powiązanych w relacji do przychodów wyniosła 0,3% wobec 0,5% w III kwartale ub.r., a marża zysku brutto ze sprzedaży do jednostek niepowiązanych w relacji do przychodów zmieniła się z 15,8% w III kwartale 2021 r. do 10,5% w III kwartale 2022 r.

 

Źródło: FO Dębica SA

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).