Przełamywanie stereotypów | MOTOFAKTOR

Przełamywanie stereotypów

person Leszek Kadelski 9/08/2013

Z Mao Wanqing, prezesem Rady Promocji Handlu Międzynarodowego miasta Taizhou – partnera targów China Expo Poland 2013 w Warszawie, rozmawiał Leszek Kadelski

Jaki jest cel organizacji targów China Expo Poland w Warszawie?

Chcemy w ten sposób wzmocnić wymianę handlową i relacje ekonomiczne między Polską a Chinami. Bardzo liczymy, że China Expo Poland pozwoli Polakom dowiedzieć się więcej na temat Chin i naszych produktów, a jednocześnie chińscy przedsiębiorcy lepiej poznają polski rynek motoryzacyjny. Dzięki temu wartość wymiany handlowej i wzajemnych inwestycji w naszych krajach powinna się zwiększać z roku na rok. Chcielibyśmy także, by więcej Polaków odwiedzało Chiny.

Z punktu widzenia polskiego konsumenta, Chiny to przede wszystkim źródło tanich produktów elektronicznych i tekstylnych. Jak chcecie przekonać Polaków, że Chiny są ważnym krajem także dla produkcji motoryzacyjnej?

Chiny już dziś dominują światową produkcję samochodów – w 2011 roku wyprodukowaliśmy ponad 18 mln pojazdów. Jesteśmy jednocześnie największym na świecie rynkiem motoryzacyjnym, bo w tym samym roku Chińczycy kupili ponad 18 mln pojazdów.

 

Rozwinięty przemysł w Chinach tworzy dobre środowisko dla firm produkujących części motoryzacyjne i dlatego spokojnie można uznać, że nasz kraj jest również największym na świecie producentem części motoryzacyjnych.

Niemniej, z punktu widzenia polskiego kierowcy, części "made in China" są na pewno atrakcyjne cenowo, ale już niekoniecznie dobrej jakości. Jak zatem chcecie wykreować popyt na chińskie części motoryzacyjne w Polsce?

Po przeszło 30 latach rozwoju chińskiego przemysłu motoryzacyjnego uważam, że produkowane w naszym kraju części odpowiadają światowym standardom, a ich cena jest rozsądna. Większość z firm, które zaprezentują się na China Expo Poland 2013, uczestniczyło wcześniej w targach Automechanika 2012 we Frankfurcie nad Menem w Niemczech. W czasie tego wydarzenia nasi przedsiębiorcy nawiązali wiele kontaktów z nabywcami z Europy Zachodniej i Ameryki Północnej. Dlatego nie obawiam się o jakość naszych produktów, które zostaną pokazane na China Expo Poland w Warszawie.

Jakie są przewagi części wyprodukowanych w Chinach nad tymi, które produkowane są w Europie czy choćby Turcji?

Uważam, że w wielu przypadkach części z Chin oferują najlepszy stosunek jakości do ceny, co oznacza że przy dobrym poziomie jakościowym są w stanie skutecznie konkurować poziomem ceny. Dodatkowo, chińscy producenci części gwarantują swoim klientom wysoki poziom obsługi i dotrzymywanie wyznaczonych terminów dostaw.

Czy polscy producenci i dystrybutorzy części motoryzacyjnych poszukujący partnerów biznesowych w Chinach mogą liczyć na pomoc rządu chińskiego lub tamtejszych organizacji branżowych?

Jak najbardziej tak. Możemy pomóc znaleźć chińską firmę, której oferta jest najbardziej zbliżona do oczekiwań polskiego partnera biznesowego. Oferujemy nasze pośrednictwo w nawiązaniu kontaktu i zorganizowaniu spotkania, a także będziemy doradzać polskim firmom w kwestiach związanych z lokalnym prawem i praktykami biznesowymi.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).