Przekładnia hydrokinetyczna Sachs do skrzyń 6HP w ofercie ZF | MOTOFAKTOR

Przekładnia hydrokinetyczna Sachs do skrzyń 6HP w ofercie ZF

person Adrian Januszkiewicz 12/04/2019

Przekładnia hydrokinetyczna marki Sachs do skrzyń automatycznych serii 6 HP to najnowszy produkt w portfolio ZF Aftermarket.

Pojazdy z automatycznymi skrzyniami biegów to preferowany wybór na międzynarodowych rynkach, takich jak Japonia czy USA. Według szacunków tygodnika technologicznego „vdi Nachrichten”, ich udział w rynku to aż 90 procent. W Niemczech, blisko co drugi pojazd zarejestrowany do końca sierpnia 2018 r., został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Firma ZF Aftermarket dostrzega potencjał, który towarzyszy temu trendowi i w odpowiedzi, wprowadza do swojego zróżnicowanego portfolio produktów kolejne 20 modeli przekładni hydrokinetycznych marki Sachs dla samochodów osobowych w jakości OE.

 

Oprócz bogatej oferty dla pojazdów marki Mercedes-Benz, ZF oferuje obecnie swoje niezawodne przekładnie hydrokinetyczne marki Sachs do skrzyń 6HP stosowanych w pojazdach takich producentów, jak m.in.: Audi, Aston Martin, BMW, Jaguar, Land Rover, Porsche, Skoda oraz VW Group.

Nasze przekładnie hydrokinetyczne to idealne rozwiązanie stosowane we współczesnych automatycznych skrzyniach biegów. Przekładnie marki Sachs są niezwykle kompaktowe, przy zachowaniu wysokiej wydajności. Dzięki temu, ich dopasowanie jest bardzo łatwe, nawet przy ograniczonej przestrzeni montażowej. Wyróżniają się dodatkowo wysoką gęstością mocy hydrodynamicznej i są indywidualnie konfigurowane dla układów napędowych różnych producentów. Zapewniają doskonałe zachowanie podczas ruszania - niezależnie od tego, czy auto znajduje się na wzniesieniu, czy w gęstym ruchu miejskim – zawsze oferuje optymalny komfort jazdy. Richard Adgey kierownik ds. zarządzania produktami w ZF Aftermarket

 

Jeszcze więcej zalet daje przekładnia hydrokinetyczna Sachs połączona ze sprzęgłem typu lock-up. Składa się ona ze sprzęgła blokującego i tłumików skrętnych, których wspólne działanie zapobiega zużyciu podczas rozruchu, wydajniej przenosi moc, zmniejsza straty mocy i redukuje powstające hałasy. Dodatkowo, znacząco poprawiają dynamikę jazdy. Automatyczna przekładnia zapewnia dodatkowy komfort jazdy dzięki łagodnym i płynnym zmianom biegów, co zmniejsza zużycie paliwa. Ze względu na możliwość lepszej koncentracji kierowcy na drodze, zastosowanie skrzyń automatycznych poprawia również bezpieczeństwo.

Wysoka jakość obsługi ZF Aftermarket

Przekładnia hydrokinetyczna jest kluczowym elementem w konstrukcji automatycznej skrzyni biegów. Jej zadaniem jest obsługa konwencjonalnego sprzężenia poprzez separację silnika i skrzyni biegów, a następnie ponowne ich łączenie. W procesie tym koło pompy przenosi energię kinetyczną cieczy do przekładni. Olej, jest kierowany przez stator do koła turbiny. Bez tej wzajemnej zależności między powyższymi systemami nie byłoby możliwe uruchomienie pojazdu.

W celu zapobiegania przedwczesnemu zużyciu komponentów w automatycznej skrzyni biegów, firma ZF Aftermarket zaleca wymianę oleju przekładniowego co 100 tysięcy kilometrów. Gwarantuje to, że zarówno przekładnia hydrokinetyczna Sachs, jak i pozostałe komponenty automatycznej skrzyni biegów pozostaną sprawne i zapewnią optymalną wydajność.

 

Źródło: ZF Aftermarket

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).