Przejęcie ATP przez SAG opóźnione | MOTOFAKTOR

Przejęcie ATP przez SAG opóźnione

person Adrian Januszkiewicz 23/03/2020

Planowane wcześniej przejęcie spółki ATP przez SAG nie dojdzie do skutku w założonym terminie.

Niemiecki sklep internetowy Autoteile Pöllath (ATP) i Swiss Automotive Group (SAG) podpisały umowę w dniu 20 grudnia 2019 r. w celu połączenia sił pod przewodnictwem SAG, szczególnie w obszarze zakupów i handlu elektronicznego. Dzięki planowanemu pod koniec lutego podwyższeniu kapitału i strategicznemu potencjałowi współpracy firma ATP miała zostać zabezpieczona w perspektywie długoterminowej.

 

Jak wynika z zawiadomienia adwokata V. Böhm, tymczasowo wyznaczonego do administrowania tym przedsięwzięciem, nie można było dokonać podwyższenia kapitału z przyczyn, za które SAG nie ponosi odpowiedzialności.

 

W związku z tym ATP zdecydowało o przeprowadzeniu niezbędnych środków restrukturyzacyjnych w procesie restrukturyzacji sądowej. Połączenie uzgodnione 20 grudnia 2019 r. pod przewodnictwem SAG jest nadal celem obu stron.

 

Dzięki intensywnym pracom przygotowawczym i niezbędnym dostępnym oficjalnym zatwierdzeniom współpraca ma być bardzo szybko możliwa do wdrożenia w interesie pracowników, klientów i dostawców. W tym celu SAG nadal wymaga zgody odpowiednich decydentów.

 

Źródło: Swiss Automotive Group

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).