Przeciążony i bez opony na kole | MOTOFAKTOR

Przeciążony i bez opony na kole

person Redakcja 19/02/2020

Zakaz jazdy dla pojazdu, którym przewożono samochody, wydali lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Przyczepa, na której przewożono ładunek, była za ciężka, sam pojazd również ważył za dużo. Dodatkowo jedno z kół nie miało opony. Kierowcę, który przewoził samochody z Belgii do Polski, zatrzymał do kontroli w Wilkowie patrol WITD z Gorzowa Wielkopolskiego.

 

Uwagę inspektorów przykuło koło przyczepy, na którym znajdowały się resztki opony.Prowadzący twierdził, że opona wystrzeliła w Niemczech. Nie mógł odkręcić koła i zdecydował się kontynuować jazdę.

 

Dodatkowo okazało się, że przyczepa była zbyt ciężka dla pojazdu, który ją ciągnął, a sam pojazd ważył o 600 kg za dużo.

 

Kierowcę ukarano mandatami karnymi oraz zakazano mu dalszej jazdy. Inspektorzy zatrzymali również dowód rejestracyjny od przyczepy.

 

Źródło: ITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).