Projekt znaków wyznaczających granice stref czystego transportu | MOTOFAKTOR

Projekt znaków wyznaczających granice stref czystego transportu

person Adrian Januszkiewicz 3/04/2018

Nowe znaki drogowe oznaczające granice stref czystego transportu to kolejny etap realizacji ustawy o elektromobilności.

27 marca 2018 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się nowy projekt opracowany przez resorty infrastruktury oraz spraw wewnętrznych i administracji. Projekt wprowadza 2 nowe znaki drogowe wyznaczające granice stref czystego transportu. Zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych władze gmin mają prawo tworzyć w nich strefy ograniczonego ruchu dla pojazdów spalinowych.

 

Wzory nowych znaków drogowych prezentujemy poniżej, gdzie znak D-54 oznacza „strefę czystego transportu”, a znak D-55 „koniec strefy czystego transportu”:

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu podstawą do podjęcia prac nad nim jest ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych z dnia 11 stycznia 2018 r., w której wymagane jest określenie znaków drogowych oznaczających strefy czystego transportu. W związku z tym rozporządzenie obu resortów weszło też w życie dzień po ogłoszeniu, ponieważ stanowi element realizacji ustawy wprowadzonej w życie 11 stycznia br.

 

Z całym rozporządzeniem można zapoznać się pod linkiem.

 

Źródło: RCL

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).