ProfiAuto i Land Team nawiązują współpracę | MOTOFAKTOR

ProfiAuto i Land Team nawiązują współpracę

person Adrian Januszkiewicz 8/02/2022

Sieć ProfiAuto powiększyła się o nowego partnera. Tym razem jest to Land Team z Małopolski.

Po dołączeniu firmy Land Team z Krakowa, sieć ProfiAuto liczy obecnie 261 sklepów i hurtowni motoryzacyjnych. Najwięcej znajduje się w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim oraz śląskim. Sukcesywnie mapa partnerów zapełnia się także we wschodniej części Polski. Z informacji przekazywanych przedstawicielom ProfiAuto przez nowych członków sieci, główny wpływ na decyzję o dołączeniu ma przede wszystkim szeroka oferta katalogowa, pakiet wsparcia, jaki otrzymują partnerzy na początku współpracy oraz rozpoznawalność marki.

 

Bardzo cieszy nas fakt, że przystępują do nas nie tylko przedsiębiorcy, którzy dopiero zdecydowali się rozpocząć biznes w branży aftermarket, ale też firmy będące na rynku od lat. Jak wskazują nam ich właściciele, szczególnie w dobie pandemii i ciągłych zmian na rynku kluczowy jest dla nich dostęp do bardzo obszernego katalogu produktów oraz sprawne oprogramowanie do jego obsługi. Dzięki temu mogą liczyć na pewne dostawy nawet w przypadku globalnych problemów logistycznych czy wstrzymania produkcji u niektórych producentów części. Konsekwentnie powiększamy też pakiet korzyści dla firm przystępujących do sieci i widzimy, że ta strategia rozwoju biznesu decyduje o naszej przewadze. W ostateczności pozwala ona rozwijać się zarówno firmom członkowskim, jak i całej marce ProfiAuto – mówi Adam Kapek, wiceprezes Moto-Profil, który odpowiada m.in. za działania handlowe.

 

Obecnie każda firma przystępująca do sieci ProfiAuto otrzymuje wsparcie, na które składają się m.in.: dostęp do niemal 8,5 miliona części w katalogu, szkolenia dla pracowników, oprogramowanie ProfiBiznes, narzędzia marketingowe oraz atrakcyjne formy finansowania wyposażenia, co bezpośrednio przekłada się na współpracę z lokalnymi warsztatami.

 

Działamy na rynku dystrybucji części już stosunkowo długo i widzimy, jak bardzo się on zmienia. W pewnym momencie doszliśmy do przekonania, że bez nowoczesnych narzędzi IT, szerokiej oferty katalogowej oraz kompleksowego systemu wsparcia pod kątem szkoleń czy innych wydarzeń nie będziemy w stanie zrobić kolejnych kroków w kierunku rozwoju firmy. Jeśli dodatkowo stoi za tym tak uznana w całym kraju marka, co ma swoje znaczenie na mocno nasyconym rynku małopolskim, to decyzja ta nie wymagała zbyt wielu przemyśleń i postanowiliśmy dołączyć do drużyny ProfiAuto – mówi Jacek Luty, właściciel sklepu motoryzacyjnego Land Team.

 

Z uwagi na obecną sytuację związaną z koronawirusem, oficjalna uroczystość z okazji otwarcia Land Team z udziałem dostawców odbędzie się pod koniec pierwszego kwartału 2022 r. Wydarzeniu będzie towarzyszył również PitStop oraz ProfiPower Tour.

 

Źródło: ProfiAuto

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).