"Profesjonalni kierowcy" z wizytą w Wieltonie | MOTOFAKTOR

W ramach akcji "Profesjonalni kierowcy" firma Wielton w czasie szkoleń podzieli się wiedzą m.in. na temat bezpieczeństwa przewozu ładunków.

20 lipca akcja “Profesjonalni kierowcy” dotarła do Wielunia, w którym w gościnnych progach spółki Wielton S.A. młodzi adepci zawodu kierowcy odbyli szereg praktycznych szkoleń. Największy nacisk został położony na kwestie bezpieczeństwa, ponieważ zarówno to dotyczące kierowcy, innych uczestników ruchu drogowego, czy przewożonego ładunku jest dla firmy kwestią najważniejszą.

 

Bezpieczeństwo użytkowania produktów jest kluczowe dla firmy Wielton. Z tego powodu
w naczepach tej marki wykorzystuje się wyłącznie sprawdzone rozwiązania zapewniające stabilną pozycję przewożonego ładunku. Inżynierowie firmy zaprojektowali szereg zabezpieczeń i mocowań, gwarantujących pełną kontrolę nad transportowanym towarem i skutecznie zapobiegających ich przemieszczaniu. Wielton zadbał także, żeby kursanci nabyli w Wieluniu odpowiednią wiedzę nt. poprawnego zabezpieczenia towaru gwarantującego bezpieczny transport.

Podczas szkolenia młodzi kierowcy zawodowi poznali wybrane zabezpieczenia niezbędne do właściwego przewozu ładunków w naczepie kurtynowej marki Wielton. Od podstawowych zabezpieczeń w postaci pasów naciągających i pasów na kłonicach, po rozwiązania bardziej skomplikowane. Kursanci zaznajomili się także z różnego typu uchwytami i mocowaniami, takimi jak uchwyty w słupach tylnych i przednich, uchwyty mocowania na kłonicach czy obrzeża typu Safety Lock.

 

W praktyce został zaprezentowany system XLS i system Aluplank gwarantujące szybką i sprawną obsługę naczepy. System XLS jest dedykowany do przewozu opon naczepą kurtynową wyposażoną w plandekę typu Aluplank. Plandeka ta, posiadająca wbudowane deski stelażowe i dodatkowe pasy pionowe, to innowacyjne i wytrzymałe rozwiązanie zapewniające wysokie bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Naczepa posiada certyfikaty do przewozu napojów oraz opon.

Bezpieczeństwo ma dla nas priorytetowe znaczenie, dlatego należy do kluczowych wartości w Wieltonie. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że kolejny rok z rzędu bierzemy udział w akcji „Profesjonalni kierowcy”, promując bezpieczeństwo w transporcie drogowym. Dzięki tego typu szkoleniom młodzi kierowcy zawodowi mogą zdobyć niezbędne i nieocenione doświadczenie praktyczne. Istotna jest także dla nas możliwość wzmacniania świadomości społecznej na temat odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach zawodowych. Szczególnie w czasie pandemii wszyscy dostrzegliśmy, jak ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki pełni branża transportowa oraz jak istotny jest nieprzerwany łańcuch dostaw i kierowcy, którzy na czas dostarczają dla nas produkty. Wierzymy, że programy, takie jak „Profesjonalni kierowcy” zachęcą kolejne osoby do związania swojej kariery z tym zawodem. Małgorzata Barańska Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A.

 

Szkolenia w ramach akcji “Profesjonalni kierowcy” są całkowicie bezpłatne, a uczestnicy, pod okiem doświadczonych instruktorów, mogą poprawić swoje kwalifikacje. Podobnie jak w ubiegłym roku, część teoretyczna odbywa się w formie szkoleń online, które tym razem podzielone zostały na siedem bloków tematycznych. Dotyczą one m.in. jazdy bezpiecznej i defensywnej, czy przygotowania samochodu do załadunku i rozładunku. Dodatkowo, kursanci biorą udział w szkoleniach praktycznych. Kurs daje szansę na uzyskanie certyfikatu “Profesjonalnego kierowcy”, potwierdzającego przygotowanie do zawodu.

 

Akcja powstała z inicjatywy Volvo Trucks Polska i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szóstą edycję akcji prócz Wieltonu wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Continental, PKO Leasing i Ergo Hestia.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).