Profesjonalna ekspertyza przed zakupem auta firmowego | MOTOFAKTOR

Profesjonalna ekspertyza przed zakupem auta firmowego

person Redakcja 18/11/2019

Rzeczoznawcy firmy Motoraporter.com w ramach nowej usługi wykonują dla przedsiębiorców ekspertyzy pojazdów firmowych przed ich zakupem.

Przedsiębiorcy niezależnie od swojej wielkości są bezwarunkowym motorem napędowym rynku sprzedaży pojazdów zarówno nowych jak i używanych. W ogólnym spojrzeniu na zakup pojazdów dla firm utarł się schemat, iż wszyscy przedsiębiorcy wybierają pojazdy nowe. Niezależnie czy są to auta osobowe czy pojazdy użytkowe oraz niezależnie od formy finansowania bądź też wynajmu. Mówiąc o pojeździe dla firmy z góry przyjmujemy, iż jedynym słusznym miejscem poszukiwania jest salon. Spojrzenie to jest bardzo mylne i w zdecydowanej większości odnosi się do flot oraz dużych korporacji.

 

Pojazd poszukiwany przed większość mikro i makro przedsiębiorców których jest zarejestrowanych w Polsce ponad 3 miliony, to pojazd używany klasyfikujący się w minimum warunków finansowania będący głównym motorem działalności, samochodem dla pracownika bądź bardzo często autem łączącym funkcje firmowe i osobiste.

 

W roku 2018  sprowadzono 1 003 290 pojazdów, z czego aż 916 520 (92,5%) stanowiły auta osobowe. Sytuacja w przypadku samochodów dostawczych nie przedstawia się już tak okazale (75 619 sztuk, czyli 7,5% udziału). Należy uwzględnić, iż z tego nie każdy pojazd spełniał warunki finansowania i posiada dokumentacje pozwalającą na pełne podatkowe wykorzystanie go w przedsiębiorstwie, a dodając jeszcze do tego procesu zagrożenia wynikające z różnego stanu technicznego auta. Wyłania się obraz dziesiątek godzin poszukiwań pojazdu w portalach ogłoszeniowych, wizyty na licznych placach komisowych i wreszcie mnóstwo rozczarowań i nerwów podczas oględzin jak się na końcu okaże popularnie zwanych „szpachlo wozów”, a w końcu przedsiębiorca powinien zarabiać i robić to na czym się zna, zamiast tracić tak cenny czas.

 

Odpowiedzią na ten stan rzeczy jest oferta jednej z najstarszych w Polsce firm rzeczoznawczych przygotowującej inspekcje i raporty o stanie technicznym i prawny pojazdów. Rzeczoznawcy z firmy Motoraporter.com wykonują ekspertyzy każdego auta na terenie całego kraju w kilku zakresach począwszy od pakietu standardowego weryfikującego po kolizyjną przeszłość auta jego stan prawny, kondycję wyposażenia oraz jazdę próbna, aż po w pełni zaawansowany pakiet zawierający profesjonalną diagnostykę komputerową oraz wizytę na stacji SKP.

 

Tak zebrane dane zamawiający sprawdzenie dowolnego wybranego przez siebie pojazdu dostaje w postaci online-owego raportu zawierającego około 140 dokładnych zdjęć oraz szczegółowy opis poszczególnych komponentów w nie dłużej niż 48 godzin od momentu zamówienia. Raporty obejmują ponad 250 punktów kontrolnych i posiada stałe ceny niezależnie od lokalizacji auta.

 

Dzięki rozlokowaniu blisko 100 ekspertów na terenie całego kraju, udało się zminimalizować koszty dojazdu do pojazdu, a co za tym idzie cena takiej usługi niejednokrotnie jest niższa niżeli koszt paliwa, które musi wydać potencjalny nabywca na pokonanie połowy Polski. Raporty na życzenie zamawiającego może zawierać wycenę auta, weryfikację zastawów bankowych oraz dużo innych opcji dodatkowych. Ogromną zaletą takiego systemy poszukiwania pojazdu jest oszczędność czasu oraz brak konieczności pokonywania niejednokrotnie setek kilometrów w celu samodzielnych oględzin.

 

Na taką formę weryfikacji aut w ostatnim czasie coraz częściej decydują się także firmy zajmujące się profesjonalną sprzedażą aut, głównie krajowych. Jedną z sytuacji napędzających wewnątrzkrajowy obrót autami jest negatywne nastawienie indywidualnych klientów do prywatnego importu aut zagranicznych oraz wciąż niedoprecyzowana ustawa zakładająca konieczność od stycznia 2020 rejestracji każdego zakupionego pojazdu w przeciągu 30 dni od jego nabycia, co w przypadku aut zakupionych zagranicą (uwzględniając transport i poprawki techniczne) jest niemalże niemożliwe.

 

Dla przedsiębiorców profesjonalnych biuro rzeczoznawców Motoraporter.com przygotowało także dedykowane pakiety usług usprawniających proces zakupu aut do celów handlowych. W dobie gdy czas jest bezcenny, informacja jest na wagę złota, a decyzja im szybciej podjęta tym lepsza, zdecydowanie warto poszukać narzędzi i rozwiązań, które usprawnią działanie przedsiębiorstwa i pozwolą wyprzedzić konkurencje.

 

Źródło: Motoraporter.com

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).