Produkty Shell pomagały Scuderii Ferrari w sezonie 2018 | MOTOFAKTOR

Produkty Shell pomagały Scuderii Ferrari w sezonie 2018

person Adrian Januszkiewicz 20/03/2019

W minionym sezonie F1 Shell ponownie wspierał zespół Scuderia Ferrari i miał swój wkład w sportowe wyniki zespołu z Maranello.

Shell ogłasza, że lepsze czasy okrążeń osiągane przez bolidy zespołu Scuderia Ferrari w 21% są rezultatem korzystania z paliwa wyścigowego Shell V-Power i oleju silnikowego Shell Helix Ultra.

Wkład Shell w rozwój Scuderia Ferrari wyrażony w konkretnych liczbach daje nam niezwykłą satysfakcję i jest prawdziwym świadectwem wartości, jaką ma nasze partnerstwo technologiczne. Porównując czasy okrążeń osiągane pod koniec sezonu 2017 z tymi osiąganymi w sezonie 2018, byliśmy w stanie zmierzyć, jak ważna jest nasza współpraca ze Scuderia Ferrari dla optymalnych osiągów silników i utrzymania ich wydajności przez cały sezon. Guy Lovett dyrektor ds. innowacji w zakresie sportów motorowych w Shell

Decydujące znaczenie dla świetnych osiągów i wydajności Scuderia Ferrari na torze miały ciągłe prace nad ulepszeniem formulacji paliwa Shell V-Power i olejów Shell Helix Ultra, które w sezonie 2018 zapewniły zespołowi sześć zwycięstw i 24 miejsca na podium. Shell inwestuje 21 000 roboczogodzin rocznie w partnerstwo ze Scuderia Ferrari, a tylko w zeszłym roku przeprowadzono ponad 200 000 symulacji potencjalnych paliw w celu opracowania formulacji, która najlepiej sprawdzi się na torze wyścigowym.

Inwestycjom Shell w badania i rozwój Formuły 1 przyświeca jeden nadrzędny cel – opracowywanie coraz lepszych paliw i olejów silnikowych dla klientów na całym świecie oraz przenoszenie innowacji z torów wyścigowych do naszych produktów użytkowanych przez kierowców podczas codziennej jazdy. Nasza bliska współpraca i dzielenie się wiedzą z zespołem Scuderia Ferrari jest tym, co nie tylko wyróżnia nas wśród dostawców paliw i olejów, ale także czyni prawdziwym partnerem w dziedzinie innowacji. Jeanine Bakx dyrektor działu partnerstw strategicznych Shell

 

Partnerstwo innowacyjne ze Scuderia Ferrari nadal pozostaje istotnym aspektem, dzięki któremu team z Maranello utrzymuje przewagę nad konkurencją. Dowodem tego jest poprawa czasu okrążenia o 21% uzyskana dzięki zastosowaniu paliwa wyścigowego i olejów silnikowych Shell.

W czasie sezonu złożonego z 21 wyścigów, w którym każdy kierowca ma do dyspozycji tylko trzy silniki, naszym zadaniem jest dopilnować, aby były one zdolne do pracy na najwyższych obrotach i w najbardziej intensywnych warunkach. Dzięki pracy, jaką wykonują specjaliści w laboratorium testowym Shell Track Lab podczas weekendu wyścigowego, a także wysiłkom zespołów w Maranello i Centrum Technologii Shell w Hamburgu, osiągi, wydajność i niezawodność naszych silników pozostają optymalne przez cały sezon. Mattia Binotto Dyrektor Zespołu Scuderia Ferrari

Shell jest jedną z najdłużej istniejących i najbardziej rozpoznawalnych marek w Formule 1, której obecność na najważniejszych imprezach w świecie wyścigów samochodowych sięga lat 30. dwudziestego wieku. Przez cały okres sponsoringu Shell cel firmy pozostawał niezmienny – opracowywanie coraz lepszych paliw i olejów silnikowych dla klientów oraz przenoszenie innowacji wypracowanych na torach wyścigowych do produktów stosowanych w samochodach poruszających się po drogach całego świata.

 

Źródło: Shell

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).