Proces przejęcia Federal-Mogul przez Tenneco bliski końcowi | MOTOFAKTOR

Proces przejęcia Federal-Mogul przez Tenneco bliski końcowi

person Adrian Januszkiewicz 13/09/2018

Wczoraj (12.09.2018 r.) akcjonariusze Tenneco zatwierdzili wnioski związane z przejęciem Federal-Mogul. Według przewidywań proces ma dobiec końca 1 października br.

Przy ponad 85% akcji uprawniających do głosowania akcjonariusze Tenneco zatwierdzili propozycję przyjęcia zmienionego zaświadczenia o utworzeniu spółki, które tworzy nową klasę akcji zwykłych bez prawa głosu, oraz dokonuje reklasyfikacji istniejących akcji zwykłych jako akcji zwykłych z prawem głosu; propozycję zatwierdzenia emisji zapasu za zapłatę za przejęcie Federal-Mogul; oraz propozycję zatwierdzenia zmienionego długoterminowego planu motywacyjnego Tenneco Inc. z 2006 r. w celu zmiany liczby akcji dostępnych do emisji. Wszystkie trzy propozycje uzyskały poparcie ponad 90 procent akcji poddanych pod głosowanie, w tym wniosek o wydanie akcji na zakup Federal-Mogul, który został zatwierdzony przez około 98 procent akcji poddanych pod głosowanie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników spotkania i silnego wotum zaufania ze strony naszych akcjonariuszy. To duży krok naprzód w tworzeniu dwóch wiodących globalnych firm, z których każda jest w doskonałej pozycji, aby wychwycić możliwości unikatowe dla ich rynków i wyrównać w taki sposób, aby odblokować wartość dla akcjonariuszy. Gregg Sherrill prezes Tenneco

 

Podczas spotkania firma ogłosiła, że uzyskała zgodę organów regulacyjnych na zamknięcie, i że oczekuje, że przejęcie Federal-Mogul zakończy się 1 października 2018 roku.

 

Źródło: Tenneco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).