Proces lutowania próżniowego w produkcji chłodnic AVA CEE | MOTOFAKTOR

Proces lutowania próżniowego w produkcji chłodnic AVA CEE

person Redakcja 1/08/2019

Wybrane modele chłodnic wodno-olejowych AVA CEE z aluminium produkuje się z zastosowaniem technologii lutowania próżniowego.

Technologia lutowania próżniowego (Vacuum Brazing Process) jest to najnowocześniejsza technologia pod względem niezawodności, czystości i wytrzymałości. W tej technologii są produkowane także wszystkie chłodnice stalowe z oferty OE TitanX .

 

Proces łączenia materiałów za pomocą wysokotemperaturowego lutowania w piecach próżniowych będący uzupełnieniem dla technik spawalniczych procesów obróbki, rozwinął się jako ważna i samodzielna technologia. Lutowanie próżniowe jest procesem dla materiałów lutowniczych wolnych od topników z usunięciem powietrza np. w próżni, z wykorzystaniem materiałów lutowniczych, dla których temperatura likwidusu leży w zakresie powyżej 900°C.

 

Zalety technologii lutowania próżniowego w stosunku do spawania w kontrolowanej atmosferze:

 

  • brak zanieczyszczeń materiałów bazowych i niejednorodności struktury wywołanych przechłodzeniem strefy spawania,
  • brak lokalnych przegrzań obrabianych elementów (unika się powstawania naprężeń i wtrąceń takich jak kruche fazy z niższą wytrzymałością w strefach spawalniczych),
  • niższe naprężenia i wtrącenia w wyniku jednorodnego nagrzania i schłodzenia w piecu próżniowym, możliwość łączenia ze sobą różnych materiałów i tworzyw,
  • duża wytrzymałość połączenia lutowniczego, brak miejscowych przegrzań w komponentach, brak problemów z korozją przez oddziaływanie.

 

Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania powstają wymienniki ciepła:

  • znacznie wyższej wytrzymałości,
  • ze szczelnymi połączeniami, wolnymi od pustej przestrzeni, zbliżającymi się do wytrzymałości metalu macierzystego,
  • z jednolitą przewodnością cieplną,
  • z ekstremalnie czystymi częściami bez pozostałości topnika korozyjnego dzięki zastosowaniu procesu bez topnika.

 

Poniżej przedstawiony został fragment najpopularniejszych aplikacji dostępnych z magazynu AVA CEE w Niepołomicach. Wszystkie szczegóły dodatkowe, wymiary, pozostałe numery OE dostępne są w cenniku oraz w katalogu on-line.

 

W załączniku znajduje się tabela xsl z podanymi produktami i linkami do katalogu online.

 

Źródło: AVA CEE

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).