Preparaty Ceramizer jako usługa w warsztacie | MOTOFAKTOR

Preparaty Ceramizer jako usługa w warsztacie

person Redakcja 18/02/2021

Polska marka Ceramizer oferuje preparaty m.in. do regeneracji silników czy skrzyń biegów, którymi warsztat może rozszerzyć swoje portfolio usług.

Co to jest Ceramizer?

Ceramizer to polska marka preparatów regeneracji mechanizmów w samochodzie. Na rynku istnieje od ponad 16 lat. Jest produktem polskim z całkowicie rodzimą recepturą i myślą techniczną oraz jedynie polskim kapitałem. Produkcja również ma miejsce w Polsce.

Jak działają Ceramizery?

Ceramizery to preparaty dodawane do oleju, które pod wpływem temperatury (tarcia) łączą się z cząsteczkami metalu i odbudowują zużyte powierzchnie tarcia. Utworzona warstwa ceramiczno – metalowa charakteryzuje się niskim współczynnikiem tarcia, a powierzchnia jest bardziej odporna na ścieranie, niż w przypadku kontaktu metalu – metal.

 

Taka warstwa ceramiczno-metalowa chroni silnik, przy normalnej eksploatacji. Namacalnym skutkiem działania preparatów jest podniesienie i wyrównanie ciśnień sprężania na poszczególnych cylindrach silnika. Analogiczny proces ma miejsce przy zastosowaniu Ceramizera dedykowanego do innych układów, takich jak skrzynia biegów manualna czy układ wspomagania lub tylny most.

Kiedy warto zastosować Ceramizer?

Preparaty Ceramizer nie są skuteczne w każdym przypadku. Mają pewne spektrum stosowania w którym ich skuteczność jest maksymalna. Jeśli silnik, skrzynia biegów czy układ wspomagania nie znajdują się w stanie awaryjnym, aplikacja Ceramizera jest uzasadniona. Jest bowiem szansa że słabsza wydajność podzespołu wynika z zużycia eksploatacyjnego i wówczas Ceramizer spełni swoją rolę regeneracyjną. Jeśli natomiast mechanizm jest w stanie przedawaryjnym, Ceramizer nie pomoże.

Ceramizer w warsztacie

Dla warsztatów i zakładów napraw specjalistycznych Ceramizer przygotował dedykowane rozwiązanie: Ceramizer PRO czyli zestaw produktów do usługowego zastosowania. Jedno opakowanie zawiera 10 pojedynczych doz Ceramizerów.

Opakowanie Ceramizer Pro zawierające 10 pojedynczych doz preparatu

Dostępne są różne konfiguracje zawierające preparaty do: silników samochodowych,
silników motocyklowych, silników dwusuwowych czy skrzyń biegów.

 

Przewagą preparatów z linii Pro jest ich sprzedaż wraz z usługą serwisową, co stwarza możliwość uzyskania zarobku zarówno na preparacie jak i na wykonywanej usłudze.

 

Co istotne, Ceramizer otwiera przed warsztatami możliwość sprzedaży usługi dla klientów którzy chcą dbać o pojazdy, a niekoniecznie przychodzą w sytuacji awarii, jak zazwyczaj. To całkiem nowa grupa klientów.

Model współpracy Ceramizera z warsztatami

Usługą serwisową mogą być w tym przypadku:

 

  • Pomiar ciśnienia sprężania – jako forma mierzenia skuteczności preparatu.
  • Aplikacja preparatu (np. aplikacja preparatu do skrzyni biegów).
  • Wymiana oleju, przegląd pojazdu i inne typowe usługi, podczas których, dodatkowo aplikujemy preparat Ceramizer Pro.

Ceramizery CSX/CMX

Ceramizer CSX

to propozycja z gamy produktowej skierowana do pojazdów z silnikami czterosuwowymi, które używane są sportowo lub ekstremalnie. CSX posiada wszystkie zalety klasycznego Ceramizera do silnika CS, jednakże posiada też pewną specyfikę. Warstwa Ceramiczna tworzy się już do 100 km przebiegu ( lub do 3 h pracy na biegu jałowym).

 

Ochrona silnika jest więc zapewniona praktycznie od razu i tym samym pojazdy, które z racji swojego charakteru eksploatowane są od pierwszych minut ( np. rajdowe) korzystają z ochrony zapewnionej przez produkt w pełni. Je trwałości za to jest mniejsza bo warstwa zużyje się po ok 10 000 km ( ponowna aplikacja zalecana co 1 wymianę oleju).

Uważamy, że ten segment rynku (tuning- racing) rozwija się w Polsce intensywnie. To trend, który jest widoczny u nas od kilku lat i odzwierciedla się także w renesansie popularności wszelkich odmian sportów o charakterze motoryzacyjnym (od wyścigów samochodów osobowych po wyścigi na ¼ mili czy też drifting). CSX jest naszą odpowiedzią na rynkowe potrzeby. Zaufanie jakie ma dziś produkt Ceramizer w Polsce, po dziesiątkach testów, mniej lub bardziej ekstremalnych, pozwala nam na to by idąc za głosem rynku tworzyć produkty, które wywodząc się z klasycznych rozwiązań Ceramizer.pl, bardziej skutecznie i chirurgicznie dopasowują się do partykularnych potrzeb klientów. Idąc tym tropem, przygotowujemy także inne iteracje Ceramizera skierowane nie tylko do rynku stricte automotive. Borys Czajczyński odpowiedzialny za sprzedaż i marketing marki Ceramizer

 

Co więcej, CSX dobrze wpasowuje się sprzedażowo do specyfiki warsztatowej.

 

Krótki czas aktywacji warstwy ceramicznej pozwala na implementację produktu jako elementu usługi warsztatowej. Pomiar ciśnienia sprężania w pojeździe przed aplikacją CSX i jego powtórzenie po 3h od momentu aplikacji preparatu pozwala “za jednym posiedzeniem” sprawdzić skuteczność produktu.

 

To fundamentalna różnica między tym produktem a tradycyjnym Ceramizerem do silnika CS. Tu warstwa ceramiczna tworzy się po ok. 1000 km od aplikacji produktu, ale za to jest trwalsza, bo wystarcza na ok. 100 000 km przebiegu.

 

Ceramizer CMX

Najnowszym produktem w naszej gamie jest CMX do silników motocyklowych czterosuwowych z mokrym sprzęgłem. Produkt ma podobną charakterystykę co CSX, tyle, że skierowany jest do posiadaczy motocykli, którzy używają swoich maszyn w sposób bardziej sportowy, czy też wyczynowy. Ochronna warstwa ceramiczno-metalowa tworzy się, tak jak w przypadku CSX, do 100 km przebiegu lub 3 h pracy na biegu jałowym, a trwałość warstwy to ok. 5 000 km. Ten produkt również powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie z tego perspektywicznego segmentu motoryzacji i sugestie klientów, jakie otrzymuje marka Ceramizer.

Jak zaopatrzyć się w Ceramizer?

Aktualnie sieć dystrybucji preparatów Ceramizer to ponad 1400 punktów sprzedaży w Polsce.

 

Co istotne z punktu widzenia zaopatrywania warsztatów, produkt dostępny jest w renomowanych hurtowniach motoryzacyjnych: Inter Cars, Auto Partner SA , Motorol, Opoltrans, Platinum Oil, Auto Partner Holding, Armapol, Olpol, Arpol, Motpol, MT Group, Szik, Premar, Filtrus i w wielu innych, których dokładna lista znajduje się na stronie www.ceramizer.pl.

 

Firma Ceramizer prowadzi też program “Autoryzowanych Partnerów” warsztatowych, w ramach którego współpracujące serwisy z całej Polski promowane będą za pośrednictwem narzędzi marketingowych producenta.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji nt. produktu lub współpracy z Ceramizer.pl należy się kontaktować przez: b.czajczynski@ceramizer.pl lub nr tel. 22 498 09 08.

 

Źródło: Ceramizer

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).