Praktyczne wskazówki od marki Standox: System Xtreme | MOTOFAKTOR

Praktyczne wskazówki od marki Standox: System Xtreme

person Redakcja 23/10/2019

System Xtreme marki Standox wyznacza nowe standardy w dziedzinie szybkiego i ekonomicznego lakierowania samochodów.

Stosuj produkty Xtreme razem

Wszystkie produkty należące do Systemu Xtreme – ściereczki Express Prep Wipes U3000, wypełniacz Standocryl VOC Xtreme Filler U7600, wypełniacz VOC Xtreme Wet-on-Wet Filler U7650 oraz lakier bezbarwny Standocryl VOC Xtreme Clear K9580 – wzajemnie się uzupełniają i powstały z myślą o stosowaniu razem. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości jakie daje system, Standox zaleca przy naprawie stosowanie wszystkich produktów z tej serii – od ściereczek po lakier bezbarwny. Szybki czas schnięcia każdego z nich oznacza, że naprawę można przeprowadzić w zaledwie 36 minut.

Poznaj nowe technologie

Praca z systemem Xtreme różni się od standardowo przeprowadzanej naprawy. Lakiernicy powinni zapoznać się z metryczkami technicznymi produktów przed przystąpieniem do pracy. Na przykład: ściereczki Express Prep Wipes Standox U3000 nie są przeznaczone do czyszczenia powierzchni. Mają zapewniać metalowym podłożom wysoką ochronę antykorozyjną, a aplikowanym warstwom – doskonałą przyczepność. Ważna wskazówka: po ich zastosowaniu wypełniacz VOC Xtreme Filler U7600 lub VOC Xtreme Wet-on-Wet Filler U7650 należy nałożyć w ciągu 15 minut.

Korzyści płynące z elastyczności aplikacji i energooszczędności

Jak podaje Standox, największą zaletą produktów składających się na System Xtreme jest to, że schną bardzo szybko w temperaturze 40°C, a nawet 20°C. To daje lakiernikom większą swobodę: możliwość dostosowania procesów do nakładu pracy, wydajniejszego wykorzystania kabin lakierniczych oraz obniżenia zużycia energii. Brak konieczności suszenia wymuszonego oznacza, że warsztaty mogą obniżyć koszty energii nawet o 70% i wykorzystać kabiny lakiernicze do innych zleceń.

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).