Praktycy e-mobility spotkają się przy ładowarkach w całej Polsce | MOTOFAKTOR

Praktycy e-mobility spotkają się przy ładowarkach w całej Polsce

person Adrian Januszkiewicz 6/02/2023

Co każdą pierwszą niedzielę miesiąca członkowie EV Klub Polska organizują spotkanie #MonthlyMeetUp i zapraszają do udziału.

 

 

Możliwość porozmawiania i wymiany doświadczeń z użytkownikami rynku, stanowi jeden z ważniejszych aspektów przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu. Ma to szczególne znaczenie w kontekście elektromobilności, która dla wielu nadal jest nowością. Przedstawiciele EV Klub Polska widząc potrzeby rozwiania wątpliwości wśród osób zainteresowanych elektromobilnością, postanowili cyklicznie spotykać się przy stacjach ładowania w różnych regionach kraju.

 

Pomysł na organizację w każdą pierwszą niedzielę miesiąca #MonthlyMeetUp, które odbywają się już w 14 polskich miastach, jest odpowiedzią na potrzeby klubowiczów, którzy chcą w przyjaznej atmosferze wymieniać się opiniami związanymi z eksploatacją samochodów elektrycznych, dzielić się wiedzą i swoimi spostrzeżeniami na temat infrastruktury, mocnych stron poszczególnych modeli EV czy wskazać rzeczy, które powinny ulec zmianie na rynku – komentuje Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska.

 

Idea spotkań przy ładowarkach różni się od zlotów. Cykl #MonthlyMeetUp zainicjowano, by łączyć lokalną społeczność kierowców samochodów elektrycznych i edukować. Widząc coraz większe zainteresowanie osób nieposiadających jeszcze pojazdów zeroemisyjnych, od 2023 r. comiesięczne spotkania przy ładowarkach będą otwarte dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o samochodach elektrycznych.

Jakie były początki?

Na początku spotkania odbywały się tylko w dwóch miastach – Warszawie i Katowicach. Jednak sukces pierwszej edycji #MonthlyMeetUp jeszcze bardziej zachęcił organizatorów do wzmożonej pracy i rozwijania tego projektu. Kolejne spotkanie miało miejsce w pięciu lokalizacjach na terenie kraju (Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach oraz Gdańsku). W ramach #MonthlyMeetUp pod stacjami ładowania pojawiło się łącznie 40 elektrycznych pojazdów.

 

Z kolejnymi miesiącami było jeszcze lepiej. Zasięg #MonthlyMeetUp powiększył się o kolejne miasta i przyciągnął kolejnych kierowców EV. Teraz spotkania są organizowane są w: Białystoku, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Kamieniu Pomorskim, Rzeszowie, Katowicach, Szczecinie, Kołobrzegu, Toruniu, Krakowie, Warszawie, Lublinie i Wrocławiu. W efekcie do tej pory w spotkaniach wzięło udział 1000 uczestników i 700 pojazdów elektrycznych.

Fot. EV Klub Polska

Miejsce nie jest przypadkowe

Wyznaczenie punktów zbiórek przy ładowarkach ma pozwolić uczestnikom skorzystanie z wyjątkowej promocji. Partnerzy EV Klub PolskaGreenWay Polska oraz GO+EAuto – raz w miesiącu oferują dla osób, które dotarły na spotkanie, obniżkę ceny ładowania o 50% (podczas spotkania).

Źródło: EV Klub Polska

Minął już rok

Dwunaste spotkanie, a tym samym jubileuszowe, było wyjątkowe nie tylko z powodu okrągłego roku spotkań przy ładowarce. W pierwszą niedzielę grudnia zgromadzeni w Krakowie klubowicze jako jedni z pierwszych mieli okazję skorzystać z nowych stacji ładowania, zlokalizowanych przy siedzibie partnera klubu – GO+EAuto. Z tej okazji, poza 50% zniżką, mieli możliwość napicia się gorącej kawy lub herbaty oraz obejrzenia wyjątkowej ekspozycji znajdującej się w showroomie firmy.

 

Dodatkowe atrakcje czekały również na klubowiczów spotykających się w Poznaniu, gdzie dzięki Skoda Auto Szkoła wszyscy uczestnicy mieli możliwość doskonalić swoją technikę jazdy na matach poślizgowych należących do ośrodka szkoleniowego, a także w Katowicach, gdzie klubowicze podczas spotkania wybrali się razem na grę w kręgle – dodaje Łukasz Lewandowski.

Fot. EV Klub Polska

Informacje na temat spotkań publikowane są na stronie EV Klub Polska oraz w Social Mediach.

 

Źródło: EV Klub Polska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).