Pozytywna prognoza Santander BM dla spółki Auto Partner | MOTOFAKTOR

Pozytywna prognoza Santander BM dla spółki Auto Partner

person Joanna Piszcz 8/02/2020

Santander Biuro Maklerskie przygotowało prognozę wyników za Q4 2019 dla spółki Auto Partner.

Zgodnie z prognozą Santander BM, spółka Auto Partner powinna zaraportować 10% poprawę wyniku EBITDA i 13% poprawę wyniku netto za czwarty kwartał 2019. Sprzedaż powinna wynieść 367 mln zł – zgodnie z miesięcznymi raportami spółki.

 

Analitycy prognozują, że marża brutto powinna pozostać wysoka na poziomie 26.5%, jednak 50bps niższa niż rekordowo wysokie poziomy 27.0% odnotowane rok temu. Koszty operacyjne powinny wynieść 77 mln zł lub 21,0% w relacji do sprzedaży. Koszty rosły ze względu na rosnące koszty logistyki (7,5% vs. 7,0% w relacji do sprzedaży).

 

„Oczekujemy kosztów sprzedaży na poziomie 11,8% (płasko y/y w zeszłym roku). Nie zakładamy żadnych zysków/strat w związku z fluktuacjami walut. Nie zakładamy żadnych nietypowych różnic w kosztach finansowych oraz podatkach. Zysk netto powinien wynieść 14,9 mln zł (+13% y/y)” – czytamy w raporcie Biura Maklerskiego Santander (pełny raport dostępny jest TUTAJ).

 

Ostatni raport Auto Partnera pokazuje, że spółka odnotowała ponad 26 proc. wzrost sprzedaży w styczniu 2020 roku w stosunku r/r.

 

Źródło: Biuro Maklerskie Santander

 

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).