Powstanie ośrodek Nokian Heavy Tyres | MOTOFAKTOR

Powstanie ośrodek Nokian Heavy Tyres

person Adrian Januszkiewicz 21/11/2018

W związku ze wzrostem globalnego popytu na ogumienie przeznaczone do prac na ciężkim sprzęcie Nokian otworzy w 2019 r. nowe centrum badawczo-rozwojowe.

Nowy ośrodek powstanie w fińskiej miejscowości Nokia. Ma on pozwolić przyspieszyć proces testowania nowych modeli opon przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości.

Jest to najbardziej imponująca inwestycja w rozwój opon wielkogabarytowych w całej historii Nokian Tyres. Kalle Kaivonen R & D Manager Nokian Heavy Tyres

 

Otwarcie nowego ośrodka badawczo-rozwojowego o powierzchni ok. 3 500 m2 pozwoli na znaczne zwiększenie możliwości produkcyjnych. Przed rokiem, w odpowiedzi na rosnący globalny popyt na opony ciężarowe, należąca do grupy Nokian Tyres, spółka Nokian Heavy Tyres Ltd rozpoczęła trzyletnią inwestycję w produkcję i działalność badawczo-rozwojową o łącznej wartości ok. 70 milionów euro z zamiarem zwiększenia zdolności produkcyjnych aż o 50 procent.

Inwestycja rozwija się zgodnie z planem. Pierwszy etap rozbudowy produkcji jest już zakończony, a finalizacja kolejnego planowana jest na kwiecień 2019 r. Instalację nowych maszyn rozpoczniemy latem przyszłego roku. Pasi Antinmaa dyrektor fabryki Nokian Heavy Tyres

Spokój ducha w każdych warunkach

Nokian Heavy Tyres oferuje wysokiej jakości opony ciężarowe przeznaczone do różnego rodzaju prac w takich obszarach jak leśnictwo, rolnictwo, przemysł wydobywczy czy transport. W nowym ośrodku badawczo-rozwojowym wszystkie testy będą przeprowadzane na miejscu, w pobliżu znajdujących się w tej samej miejscowości linii produkcyjnych, co ma pozwolić na maksymalizację efektywności operacyjnej.

Nowy ośrodek będzie w całości wyposażony w nowoczesne maszyny. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko trzykrotnie zwiększyć liczbę testowanych opon, ale także uwzględnić szeroki zakres zmiennych, co pozwoli zapewnić naszym klientom OEM jeszcze wyższą jakość. Matti Kaunisto Development Manager Nokian Heavy Tyres

Nokian gotowy na rewolucję wśród pojazdów bezzałogowych

Dzięki nowoczesnym maszynom testującym, w które wyposażone będzie nowe centrum badawczo-rozwojowe, oraz bardziej szczegółowym danym na temat swoich produktów marka Nokian Tyres będzie mogła stanąć na czele nadchodzącej rewolucji w branży oponiarskiej. Najnowsze innowacje umożliwią rozwój przełomowych rozwiązań. W końcu, aby pojazd bezzałogowy mógł się poruszać w bezpieczny i przewidywalny sposób, jego system sterowania będzie potrzebował dostępu do możliwe najbardziej szczegółowych danych dotyczących ogumienia, co będzie stanowić poważne wyzwanie dla całej branży oponiarskiej.

W przyszłości bezzałogowe traktory staną się normą, w związku z czym potrzebne będą przeznaczone do nich opony klasy premium oraz szczegółowe dane na ich temat, tak aby zapewnić pewne i bezpieczne prowadzenie. Matti Kaunisto

 

Źródło: Nokian Tyres

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).