PowerCo i Umicore wyprodukują materiały akumulatorowe – jest zgoda | MOTOFAKTOR

PowerCo i Umicore wyprodukują materiały akumulatorowe - jest zgoda

person Adrian Januszkiewicz 29/03/2023

Spółka PowerCo i grupa technologiczna Umicore uzyskały wszystkie niezbędne zgody na ich wspólne przedsięwzięcie, ogłoszone we wrześniu 2022 roku.

 

 

 

Dzięki uzyskaniu niezbędnych pozwoleń PowerCo i Umicore mogą teraz przejść do kolejnego etapu – przygotowania produkcji na skalę przemysłową materiałów katodowych i innych elementów niezbędnych do produkcji ogniw w Europie.

 

Katody są najważniejszymi elementami akumulatorów i w dużej mierze od nich zależy ich wydajność. W związku z tym mają także największy wpływ na całkowity koszt akumulatora i są bardzo istotnym elementem łańcucha wartości i transformacji w kierunku elektromobilności.

 

Od 2025 roku spółka joint venture stworzona przez PowerCo i Umicore ma zaopatrywać europejskie fabryki ogniw akumulatorowych PowerCo w kluczowe materiały do produkcji. Spółka z siedzibą w Brukseli ma pokryć dużą część zapotrzebowania PowerCo w UE, dzięki temu Umicore uzyska dostęp do ważnej części europejskiego zapotrzebowania na materiały katodowe do samochodów elektrycznych.

 

Nowa spółka jest więc na dobrej drodze, aby do końca dekady produkować materiały katodowe i inne elementy ogniw, które wystarczą do zbudowania akumulatorów o łącznej pojemności 160 GWh rocznie. Wystarczy to do ok. 2,2 mln samochodów elektrycznych.

 

Obaj partnerzy wniosą więc istotny wkład w transformację mobilności oraz w dalszy rozwój lokalnego, zrównoważonego i w pełni zintegrowanego europejskiego łańcucha dostaw akumulatorów.

 

Poszukiwania miejsca produkcji nie zostały jeszcze zakończone. Lokalizacja fabryki i nazwa spółki joint venture mają zostać ogłoszone w odpowiednim czasie.

 

Źródło: Volkswagen

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).