Potrzeba matką wynalazku | MOTOFAKTOR

Potrzeba matką wynalazku

person Joanna Piszcz 25/04/2014

Potrzebujesz unikalnego narzędzia, które jest niedostępne na rynku?

Masz pomysł na własne, które jest Ci niezbędne do pracy? Firma Mark-Moto z Częstochowy wychodzi naprzeciw potrzebom mechaników samochodowych, produkując niepowtarzalne narzędzia na indywidualne zamówienie.

 

Około 30 proc. narzędzi produkowanych w Mark-Moto to własne projekty firmy lub mechaników, którzy zwrócili się do niej po pomoc. W tej chwili w ofercie jest już ponad 340 narzędzi, w większości własnej produkcji. Wszystkie są sprawdzane i kontrolowane przez wykwalifikowany zespół pracowników.

Branża automotive szybko się rozwija, stale potrzebne są nowe narzędzia, stąd pomysł na produkcję na konkretne zamówienie. Poza tym musimy walczyć wysoką jakością i innowacyjnymi rozwiązaniami z zalewem produktów z Dalekiego Wschodu. Przemysław Dziubała współwłaściciel Mark-Moto

Od projektu do produkcji

Proces produkcji zaczyna się od telefonu mechanika z pytaniem czy Mark-Moto posiada narzędzie np. do danej tulejki czy rozrządu. Jeśli odpowiedź jest negatywna, pracownicy firmy przejmują inicjatywę i zabierają się do pracy.

Zadajemy dużo pytań. Potem, jeśli mechanik ma blisko, to przyjeżdża do nas, siadamy i rozrysowujemy projekt bądź np. na przykładzie ściągaczy tulejek metalowo-gumowych spisujemy numer tulejki, kupujemy wahacz lub tylną belkę i zaczynamy produkcję. Robert Dziubała współwłaściciel Mark-Moto

 

Gotowy ściągacz tulejek jest testowany na odpowiednim wahaczu. Jeśli wszystko jest w porządku, mechanik-pomysłodawca dostaje narzędzie gratis bądź płaci tylko za materiał, a ściągacz wchodzi do oferty Mark-Moto.

 

Firma ma dość rozwinięty park maszynowy i wykwalifikowanych pracowników, dlatego produkcja nawet najbardziej skomplikowanych narzędzi, nie stanowi tutaj problemu.

Dla nas tworzenie razem z mechanikami to jest frajda, więc jak się razem zabierzemy za taki pomysł, to narzędzie powstaje dość szybko. To ogromna satysfakcja stworzyć coś nowego, co będzie pomocne. Przemysław i Robert Dziubałowie

Gwiazdy wśród narzędzi

Często efekty pracy nad produkcją nowych narzędzi przechodzą najśmielsze oczekiwania ich pomysłodawców i twórców.

Najbardziej zaskoczyła mnie duża sprzedaż i mnóstwo telefonów z podziękowaniami za narzędzie o indeksie war 87 - ściągacz tulejek „pływających” stosowanych w tylnym zawieszeniu BMW E38, E39 oraz M5, które po wprowadzeniu do oferty sprzedawało się w bardzo dużych ilościach, a z tego co mówili mechanicy, bardzo, ale to bardzo skróciło im czas pracy przy montażu tych tulejek. Przemysław Dziubała

 

Najcięższe narzędzie wymyślone przez mechanika i wyprodukowane w Mark-Moto waży 18 kg i jest to uniwersalny przyrząd do wymontowywania piast war 2.

 

Mark-Moto nie zajmuje się sprzedażą detaliczną narzędzi, więc nie prowadzi również ich wypożyczalni.

Jesteśmy jednym z większych producentów narzędzi w Polsce i najlepiej znamy się na produkcji. Nasza polityka handlowa opiera się na współpracy z największymi sieciami motoryzacyjnymi w Polsce . Z tego co wiemy, na terenie naszego kraju istnieje kilka tego typu wypożyczalni, ale nasze doświadczenia pokazują, że polski mechanik woli mieć narzędzie u siebie na własność, dostępne w każdej chwili. Robert Dziubała

 

Firma stale się rozwija i poszerza ofertę narzędzi warsztatowych i ten profil jest jej priorytetem. Sprzedaje je nie tylko w Polsce, ale także za granicę do naszych sąsiadów – Czech i Niemiec. Narzędzia Mark-Moto są znane już w kilkunastu krajach. Osobnym działem firmy jest produkcja detali wg rysunku (pierścienie, tulejki, złączki itp. ) – kilkadziesiąt tysięcy sztuk miesięcznie. I właśnie nad rozwojem obróbki CNC Mark-Moto chce się skupić w tym roku. W planach jest kupno kolejnego automatu tokarskiego i uzyskanie certyfikatu ISO 9001.

 

Oferta firmy jest dostępna na stronie internetowej www.mark-moto.com.pl. Produkowane tam narzędzia można kupić w większości sieciowych hurtowni motoryzacyjnych, m.in.  Auto-LandAuto Partner, Inter Cars, czy Moto-Profil oraz na Allegro, u głównego dystrybutora – firmy M-Hurt.

 

Zdjęcie: Mark-Moto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).