Pony.ai testuje auto autonomiczne w USA i Chinach | MOTOFAKTOR

Pony.ai testuje auto autonomiczne w USA i Chinach

person Adrian Januszkiewicz 19/06/2021

Firma Pony.ai z Doliny Krzemowej rozpoczęła testy jazdy bez kierowcy na drogach publicznych w Fremont i Milpitas w Kalifornii.

Wraz z niedawnym rozpoczęciem prób pojazdów autonomicznych w Guangzhou w Chinach, Pony.ai stało się pionierem w zakresie wprowadzenia w pełni zautomatyzowanych pojazdów bez kierowcy na drogi publiczne w trzech miastach znajdujących się na dwóch najbardziej dynamicznych rynkach motoryzacyjnych świata.

 

Powodzenie rozpoczęcia projektu zostało potwierdzone wcześniej ogłoszonym pozwoleniem na prowadzenie pojazdów bez kierowcy otrzymanym od Kalifornijskiego Departamentu Pojazdów Samochodowych dla floty sześciu pojazdów autonomicznych, co umożliwi całkowite pokrycie operacyjne ponad 100 kilometrów kwadratowych. Niezliczone powtórzenia technologii typu stealth oraz liczne oceny gotowości do pracy bezobsługowej, przeprowadzone przez najwyższej klasy zespół, przyczyniły się do osiągnięcia tego przełomowego etapu. Ponieważ amerykańskie miasta ponownie otwierają się etapami, Pony.ai spodziewa się wznowienia usługi Robotaxi dla społeczeństwa w Irvine w Kalifornii jeszcze tego lata, oraz zamierza wprowadzić całkowicie autonomiczną usługę dla pozostałych mieszkańców w 2022 roku.

Przejście na system jazdy całkowicie wyłączającej kierowcę kluczem do osiągnięcia pełnej autonomiczności i niezbędnym katalizatorem do realizacji naszej ambitnej wizji. Wraz z postępującym rozwojem i skalowaniem, rozszerzyliśmy zakres odpowiedzialności za społeczność począwszy od bezdotykowych usług doręczeniowych podczas pandemii w Kalifornii w zeszłym roku, aż po walkę z nowym ogniskiem COVID-19 w Guangzhou. James Peng dyrektor generalny i założyciel Pony.ai

 

Pony.ai od ponad roku łączy siły z miastem Fremont w celu zwalczania epidemii COVID-19, co obejmuje również zapewnienia dostaw zestawów posiłków do najbardziej potrzebujących środowisk. Ponadto firma nawiązała współpracę z Yamibuy w południowej Kalifornii, aby zapewnić autonomiczną i bezdotykową usługę ostatniego etapu dostawy dla mieszkańców Irvine.

W Guangzhou, flota 14 pojazdów bez kierowców transportuje sprzęt medyczny, materiały ratunkowe i pracowników medycznych pierwszej linii do lokalnych społeczności w dzień i w nocy. Pony.ai jest zawsze społecznie odpowiedzialna i stawia lokalną wspólnotę w centrum wszystkiego, co robimy. James Peng

 

Źródło: Pony.ai

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).