Pony.ai testuje auto autonomiczne w USA i Chinach | MOTOFAKTOR

Pony.ai testuje auto autonomiczne w USA i Chinach

Firma Pony.ai z Doliny Krzemowej rozpoczęła testy jazdy bez kierowcy na drogach publicznych w Fremont i Milpitas w Kalifornii.

Wraz z niedawnym rozpoczęciem prób pojazdów autonomicznych w Guangzhou w Chinach, Pony.ai stało się pionierem w zakresie wprowadzenia w pełni zautomatyzowanych pojazdów bez kierowcy na drogi publiczne w trzech miastach znajdujących się na dwóch najbardziej dynamicznych rynkach motoryzacyjnych świata.

 

Powodzenie rozpoczęcia projektu zostało potwierdzone wcześniej ogłoszonym pozwoleniem na prowadzenie pojazdów bez kierowcy otrzymanym od Kalifornijskiego Departamentu Pojazdów Samochodowych dla floty sześciu pojazdów autonomicznych, co umożliwi całkowite pokrycie operacyjne ponad 100 kilometrów kwadratowych. Niezliczone powtórzenia technologii typu stealth oraz liczne oceny gotowości do pracy bezobsługowej, przeprowadzone przez najwyższej klasy zespół, przyczyniły się do osiągnięcia tego przełomowego etapu. Ponieważ amerykańskie miasta ponownie otwierają się etapami, Pony.ai spodziewa się wznowienia usługi Robotaxi dla społeczeństwa w Irvine w Kalifornii jeszcze tego lata, oraz zamierza wprowadzić całkowicie autonomiczną usługę dla pozostałych mieszkańców w 2022 roku.

Przejście na system jazdy całkowicie wyłączającej kierowcę kluczem do osiągnięcia pełnej autonomiczności i niezbędnym katalizatorem do realizacji naszej ambitnej wizji. Wraz z postępującym rozwojem i skalowaniem, rozszerzyliśmy zakres odpowiedzialności za społeczność począwszy od bezdotykowych usług doręczeniowych podczas pandemii w Kalifornii w zeszłym roku, aż po walkę z nowym ogniskiem COVID-19 w Guangzhou.

dyrektor generalny i założyciel Pony.ai - James Peng

 

Pony.ai od ponad roku łączy siły z miastem Fremont w celu zwalczania epidemii COVID-19, co obejmuje również zapewnienia dostaw zestawów posiłków do najbardziej potrzebujących środowisk. Ponadto firma nawiązała współpracę z Yamibuy w południowej Kalifornii, aby zapewnić autonomiczną i bezdotykową usługę ostatniego etapu dostawy dla mieszkańców Irvine.

W Guangzhou, flota 14 pojazdów bez kierowców transportuje sprzęt medyczny, materiały ratunkowe i pracowników medycznych pierwszej linii do lokalnych społeczności w dzień i w nocy. Pony.ai jest zawsze społecznie odpowiedzialna i stawia lokalną wspólnotę w centrum wszystkiego, co robimy.

- James Peng

 

Źródło: Pony.ai

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).