Ponad 300 referencji Textar do autobusów | MOTOFAKTOR

Ponad 300 referencji Textar do autobusów

person Redakcja 10/02/2020

Textar znacząco rozszerzył swoją ofertę produktową skierowaną do autobusów.

W okresie ferii zimowych trwają wzmożone kontrole stanu technicznego autobusów. Pamiętać należy, że tego typu pojazdy powinny być sprawne przez cały rok. Autobus to szczególny rodzaj pojazdu w ruchu drogowym. Każda nieprawidłowość w układzie hamulcowym może mieć poważne konsekwencje dla bardzo wielu osób.

 

Nie tylko ze względu na masę, ale i swoje przeznaczenie, autobusy muszą charakteryzować się wydajnym układem hamulcowym. Ponieważ do zatrzymania pojazdu potrzeba więcej energii niż do jego rozpędzenia, klocki i szczęki hamulcowe w samochodach użytkowych są stale poddawane ekstremalnym obciążeniom.

 

Stosunkowo mały element, jakim jest klocek hamulcowy, musi wytrzymać siłę hamowania nawet ponad 3000 kW. Dla uproszczenia, moc silnika to 200 do 400KM, a siła hamowania przeliczona na konie mechaniczne jest dziesięciokrotnie wyższa. Dzieje się tak ze względu na znacznie większą masę pojazdu w porównaniu do samochodów osobowych.

 

Przykładowo podczas hamowania autobusu ze 100 km/h do 0 km/h wydziela się tyle energii, która zdoła podgrzać 25 litrów wody do 100°C w 4 sekundy. Dlatego przy doborze i wymianie elementów ciernych w autobusach nie wolno oszczędzać na jakości lub szukać tańszych rozwiązań.

Klocki, tarcze czy bębny hamulcowe nie są produktami uniwersalnymi. Parametry każdego z tych elementów muszą odpowiadać ścisłym wymaganiom, określonym przez producenta pojazdu. Potwierdzeniem ich spełnienia są wyniki uzyskane w serii testów laboratoryjnych i drogowych. Zatrudniamy 5000 ekspertów na całym świecie zajmujących się projektowaniem, produkcją i testowaniem najbardziej zaawansowanych rozwiązań na rynku. Nasz zespół ekspertów poświęca 38 400 godzin rocznie na testy drogowe nowych materiałów ciernych klocków hamulcowych. Każdy produkt przechodzi rygorystyczne badania, między innymi na stanowisku dynamometrycznym oraz w warunkach drogowych. Textar oferuje klocki hamulcowe i okładziny hamulca bębnowego do 100% europejskich pojazdów użytkowych. Co ciekawe aż 70% wszystkich pojazdów użytkowych w Europie jest fabrycznie wyposażonych w okładziny hamulcowe Textar. Stawiamy na bezkompromisową jakość produktu oraz bezpieczeństwo i komfort hamowania. Dlatego Textar cieszy się zaufaniem producentów pojazdów, dystrybutorów i warsztatów na całym świecie. Joanna Krężelok Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce

 

Oferta części zamiennych marki Textar obejmuje niemal wszystkie modele autobusów eksploatowanych na całym świecie, w tym także popularnych w Polsce marek Autosan, Jelcz i Solaris. Obecnie w ofercie Textar jest prawie 400 referencji, od klocków po bębny hamulcowe.

 

Do wyszukania odpowiedniej referencji Textar służy aplikacja mobilna BrakeBook. Dodatkowo można tam znaleźć informacje na temat specjalistycznych narzędzi, urządzeń warsztatowych, płynów hamulcowych oraz chemii warsztatowej firmy Textar.

 

Źródło: TMD Friction

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).