Ponad 200 tys. rezerwacji na serwisie DobryMechanik.pl | MOTOFAKTOR

Ponad 200 tys. rezerwacji na serwisie DobryMechanik.pl

person Adrian Januszkiewicz 18/10/2022

Przez stronę DobryMechanik.pl kierowcy zarezerwowali już ponad 200 tys. wizyt w warsztatach samochodowych drogą internetową.

 

 

DobryMechanik.pl to największy portal łączący kierowców ze sprawdzonymi warsztatami w Polsce. Strona ma ponad 1 000 000 odwiedzin każdego miesiąca, a za jej pomocą niemal 1500 warsztatów z całej Polski wypromowało swój biznes. Ze statystyk serwisu wynika, że coraz chętniej umawiamy się przez Internet. Wygoda, możliwość umówienia się po godzinach pracy warsztatu, oszczędność czasu, czy chęć posiadania informacji na piśmie (np. w wiadomości mailowej) to tylko niektóre powody. Pandemia przyspieszyła zmiany w sposobie, w jaki umawiamy się do mechanika i w dalszym ciągu widzimy tego skutki.

 

W przypadku prostych usług sezonowych szybki wybór dogodnego terminu i prosta rezerwacja są kluczowe. Szczególnie widać to na przykładzie wymiany opon, o której jesienią wszyscy sobie przypominamy tego samego dnia, gdy tylko zacznie sypać pierwszy śnieg. To oznacza, że sezon na tę usługę jest dość krótki, ale zarazem bardzo intensywny. Wszyscy chcą się umówić na wymianę opon jak najszybciej, a udostępnienie możliwości rezerwowania terminów online to umożliwia – powiedział Filip Goździewicz, członek zarządu DobryMechanik.pl.

 

W 2022 (od stycznia do końca września) roku w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku liczba rezerwacji dokonywanych przez Internet wzrosła o 12%. W przypadku umawiania się na wymianę opon jest to już 32,6%. Choć trend rezerwacji online jest szczególnie widoczny przy stosunkowo prostych usługach, jak wymiana opon czy hamulców bądź serwis klimatyzacji, to nie da się zaprzeczyć, że stopniowo umacnia się również przy tych bardziej skomplikowanych wizytach w warsztacie.

 

Obecnie co miesiąc mamy ponad milion odwiedzin na naszej stronie i szacujemy, że jesienią 2022, w szczycie sezonu zmiany opon, nastąpi kolejny rekord liczby rezerwacji dokonywanych przez Internet – komentuje Filip Goździewicz, członek zarządu DobryMechanik.pl.

 

W 2021 roku niewiele ponad 20 warsztatów udostępniało online kalendarz z wolnymi terminami. W październiku 2022 już ponad 300 warsztatów dostępnych na www.DobryMechanik.pl umożliwia rezerwację wizyty przez Internet i liczba ta cały czas rośnie.

 

Możliwość rezerwacji terminu na wymianę opon przez Internet jest bardzo wygodna, zarówno dla kierowców, którzy mogą sobie wybrać dogodny termin online, jak i dla nas jako warsztatu, bo otrzymujemy od Dobrego Mechanika dużo zleceń. Taka forma bardzo się u nas sprawdziła przez ostatni rok. W szczycie sezonu mamy bardzo dużo pracy, więc w ramach przygotowań do jesieni, dokupiliśmy dodatkową montażownicę do wymiany opon. Jesteśmy gotowi! – komentuje właściciel warsztatu Auto Plus Garage, nagrodzonego Złotym Kluczem 2021 dla Najlepiej Ocenianego Warsztatu we Wrocławiu.

Kierowcy zarezerwowali już ponad 200 tys. wizyt do warsztatów samochodowych przez Internet

Źródło: DobryMechanik.pl

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).