Pompa wody DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

W ofercie marki DT Spare Parts pojawiła się pompa wody o numerze 3.16016.

Pompy wodne zapewniają cyrkulację płynu chłodzącego w układzie chłodzenia zgodnie z wytycznymi, a tym samym zapobiegają przegrzaniu silnika. Napędzane są przez wał korbowy za pośrednictwem paska klinowego lub paska wielorowkowego, który porusza się na kole pasowym lub amortyzatorze drgań.

 

Żywotność pomp wodnych w dużym stopniu zależy od jakości chłodziwa, stanu i funkcjonalności zastosowanych agregatów oraz prawidłowego montażu.

 

Wał pompy wodnej jest napędzany przez koło pasowe. Wykonany jest z wysokiej jakości stali łożyskowej i jest stosowany w wielu pompach jako bieżnia wewnętrzna łożysk tocznych. Obudowy pomp wodnych są optymalnie dopasowane do sił, prędkości i obrotów napędu pasowego.

 

Pierścienie ślizgowe tworzą rdzeń każdej pompy wodnej; muszą być bardzo wysokiej jakości, aby uniknąć wycieków. Pierścienie ślizgowe DT Spare Parts są wciskane w obudowę pompy wodnej, a specjalnie nałożony uszczelniacz zapobiega odkręcaniu się i poluzowywaniu. Sprężyny dopasowane do uszczelki gwarantują, że podkładki pierścieniowe z węglika krzemu będą wywierać odpowiedni docisk.

 

Wirniki w pompach wody DT Spare Parts są optymalnie skonstruowane, aby osiągnąć wysoką wydajność przepływu chłodziwa, a tym samym również dobrą sprawność. Wcześniejsze standardowe wirniki żeliwne lub stalowe są w nowoczesnych zastosowaniach zastępowane wirnikami z tworzywa sztucznego (PPX, X-TEL). Mniejszy ciężar tych wirników zapobiega tworzeniu się pustek w płynach (tak zwanej „kawitacji”) i minimalizuje obciążenie łożyska.

 

Źródło: Diesel Technic

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).