Pomoc posprzedażowa Brembo | MOTOFAKTOR

Pomoc posprzedażowa Brembo

person Redakcja 9/09/2019

Marka Brembo dba o dobrze zorganizowaną i profesjonalną pomoc nie tylko dla zainteresowanych klientów, ale także osób, które już dokonały zakupu ich produktów. Prowadzona sekcja Q&A daje możliwość gromadzenia najczęstszych pytań i fachowych porad ekspertów Brembo, którzy dzielą się jednocześnie bogatą wiedzą na temat swojego portfolio.

 

 

Kierunkowe tarcze hamulcowe

 

Dokonałem zakupu tarcz Brembo Xtra i zauważyłem, że tarcze są takie same dla prawej i lewej strony samochodu. Czy nie powinny być kierunkowe, biorąc pod uwagę występowanie otworów?

 

Brembo Xtra nie są tarczami kierunkowymi. Rozmieszczenie otworów nie wskazuje kierunku obrotu a tarcze zostały zaprojektowane tak, aby działały prawidłowo zarówno pod względem wydajności, jak i komfortu, niezależnie od strony ich montażu.

 

Jest to rozwiązanie wprowadzone w ostatnich latach, także przez wielu producentów samochodów w ich usportowionych modelach, gdzie wykorzystuje się wiercenia na powierzchni hamowania tarczy w celu poprawy skuteczności hamowania od pierwszego wciśnięcia pedału hamulca oraz lepszego chłodzenia tarczy. Nie ma konieczności stosowania różnych tarcz dla dwóch osi.

 

Wyważanie tarcz hamulcowych

 

Zauważyłem, że jedna z dwóch zakupionych przeze mnie tarcz Brembo ma na jednej z krawędzi nacięcie łukowe o głębokości około 2 mm. Zastanawiam się, czy jest to normalne, czy też jest to wada.

 

Jeśli od środka zewnętrznej krawędzi zakupionej tarczy Brembo znajduje się nacięcie o głębokości około 2 mm, z pewnością nie jest to wada!

 

Nacięcie jest niczym innym, jak oznaczeniem pozostawionym przy usuwaniu materiału, wykonanym podczas produkcji tarczy, w celu zapewnienia idealnego wyważenia tarczy, która w przeciwnym razie mogłaby wywoływać nieprzyjemne drgania.

 

Kontrola wyważenia jest wykonywana automatycznie na wszystkich tarczach.

 

Kontrola przeprowadzana jest za pomocą elektronicznego stanowiska, które wprowadza tarczę w ruch obrotowy, mierzy wszelkie odchylenia wyważenia i, usuwając nadmiar materiału, dokonuje wyważenia.

 

Nie wszystkie tarcze wymagają korekty: większość z nich jest już wyważona bez konieczności usuwania materiału z krawędzi. Z tego powodu na niektórych tarczach można znaleźć nacięcie a na innych nie.

 

Artykuł sponsorowany przez Brembo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).