Polska piąta w Europie pod względem liczby EV | MOTOFAKTOR

Polska piąta w Europie pod względem liczby EV

W badaniu przeprowadzonym przez portal Vignettecroatia.com przeanalizowano dane Eurostatu za 2022 r., aby sprawdzić, które kraje w Europie mają najniższy odsetek zarejestrowanych pojazdów elektrycznych.

Według danych Eurostatu Bośnia i Hercegowina ma najniższe w Europie wykorzystanie pojazdów elektrycznych. Macedonia Północna zajmuje drugie miejsce na liście. Turcja jest trzecia

W badaniu przeprowadzonym przez portal Vignettecroatia.com przeanalizowano najnowsze dane Eurostatu za 2022 r., aby sprawdzić, które kraje europejskie mają najniższy odsetek zarejestrowanych pojazdów elektrycznych.

Ustalono, że Bośnia i Hercegowina to kraj o najniższym w Europie wykorzystaniu pojazdów elektrycznych – to zaledwie 0,01% wszystkich pojazdów. Według danych za 2022 r. w kraju zarejestrowanych jest 1 006 142 samochodów, z czego zaledwie 138 ma napęd elektryczny.

Drugie miejsce na liście zajmuje Macedonia Północna z 0,04% odsetkiem EV. Łącznie zarejestrowanych jest tu 483 482 pojazdów, z czego 190 to elektryki.

Na trzecim miejscu znajduje się Turcja, która posiada 14 552 EV, czyli 0,1% z 14 269 352 zarejestrowanych pojazdów.

Cypr zajmuje czwarte miejsce na liście – 0,138% wszystkich pojazdów w kraju to pojazdy elektryczne. Wśród wszystkich 601 131 zarejestrowanych w kraju pojazdów zaledwie 830 to pojazdy elektryczne.

Pierwszą piątkę zamyka Polska. Badanie wykazało, że 30 841, czyli 0,144% wszystkich 21 458 101 zarejestrowanych w kraju samochodów to EV.

tabelka z danymi - liczba samochodów elektrycznych w Europie

„Chociaż samochody elektryczne są coraz bardziej powszechne i stają się bardziej przystępne cenowo, to w dużej części Europy nadal jest to kosztowny zakup. W wielu krajach stanowią mniej niż 1% wszystkich zarejestrowanych pojazdów. Jednak w miarę ulepszania technologii możemy spodziewać się, że lista będzie się zmieniać” – komentuje Luka Stojčević, rzecznik Vignettecroatia.com.

Źródło: Vignettecroatia.com

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).