Polska liderem w użytkowaniu e-hulajnóg w Europie | MOTOFAKTOR

Polska liderem w użytkowaniu e-hulajnóg w Europie

person Adrian Januszkiewicz 2/08/2022

Polska to obecnie najszybciej rozwijający się rynek w Europie firmy Dott operatora mikromobilności, u którego możliwy jest wynajem e-hulajnóg.

 

Dott na swoich wszystkich europejskich rynkach obsłużył średnio o 192% więcej przejazdów niż 12 miesięcy wcześniej. Polska wyraźnie przoduje także jeśli chodzi o tempo przyrostu nowych klientów. W drugim kwartale 2022 roku było ich o 235% więcej niż w pierwszym. Dla porównania, w Belgii liczba klientów zwiększyła się kwartalnie o 116%, we Francji i Włoszech odpowiednio o 89% i 85%.

Dlaczego coraz chętniej wybieramy e-hulajnogi?

Użytkownicy Dott, pytani o najważniejsze zalety mikromobilności, wskazują w pierwszej kolejności na znaczną oszczędność czasu (58%), przyjemność z jazdy (53%) oraz łatwość użytkowania i dużą dostępność pojazdów (52%).

 

Nie bez znaczenia pozostają też finanse. W dobie rekordowo wysokich cen paliw, e-hulajnoga staje się nie tylko komfortowym, ale również korzystnym pod względem ekonomicznym środkiem transportu. Możemy nią sprawnie i w rozsądnej cenie przemieszczać się w przestrzeni miejskiej. Warto też zaznaczyć, że korzystanie z e-hulajnogi zamiast samochodu sprawia, że znacznie, bo nawet o 6 kg na dystansie 50 km, redukujemy ilość dwutlenku węgla emitowanego do środowiska – jak wynika z danych JATO Dynamics. Mamy więc jeszcze jedną, ekologiczną zaletę mikromobilności – mówi Michał Paprocki, General Manager Dott w Polsce.

 

Dott notuje w Europie nie tylko dynamiczny wzrost liczby klientów, ale też kontynuuje ekspansję geograficzną i systematycznie wchodzi na nowe rynki. W tym roku rozpoczął działalność m.in. w Sztokholmie czy Tel-Awiwie. Ostatnio wygrał też przetarg na dostawę e-hulajnóg i e-rowerów we francuskim Grenoble. Dott obecnie posiada w swojej flocie ponad 40 tys. e-hulajnóg oraz 10 tys. e-rowerów.

 

Źródło: Dott

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).