Polska firma rozwinie się w refabrykcji starych pojazdów | MOTOFAKTOR

Polska firma rozwinie się w refabrykcji starych pojazdów

person Adrian Januszkiewicz 22/07/2021

Firma Doctor Classic, dzięki wsparciu unijnemu, blisko 5,2 mln zł, opracuje nowatorską technologię refabrykcji starych pojazdów.

Członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński, który podpisał umowę, dzięki której firma Doctor Classic z siedzibą w Lubiszynie otrzyma dotację w wysokości niespełna 2,2 mln zł.

Okazuje się, że nowoczesne technologie i innowacyjne podejście pozwala przywracać blask starym, pięknym rzeczom. Na to są chętni na całym świecie, bo jak słyszymy, produkty które wychodzą spod państwa ręki, trafiają we wszystkie zakątki naszego globu. Cieszymy się, że państwa praca jest doceniana przez nabywców na całym świecie. To można osiągnąć tylko solidną i rzetelną pracą. Cieszymy się, że będziemy mogli podpisać umowę, która pozwoli państwu jeszcze bardziej podnieść jakość waszych poczynań i pozwoli na lepszą, nowocześniejszą, bardziej przyjazną pracownikom i środowisku organizację waszego warsztatu pracy. Marcin Jabłoński

 

Unijne wsparcie ma pomóc unowocześnić usługi Doctor Classic. Firma planuje wprowadzić system do katalogowania i monitorowania stanów magazynowych. Poza tym przedsiębiorstwo zamierza opracować klej hybrydowy do łączenia elementów pojazdów. Istotnym elementem projektu pozostają dodatkowo ablacja laserowa do usuwania starych powłok lakierniczych oraz zastosowanie technologii 3D do drukowania elementów gumowych.

DOCTOR CLASSIC jest firmą rodzinną. Rozpoczęliśmy 12 lat temu w garażu. Każdego roku coś nowego budujemy, coś nowego wprowadzamy i modernizujemy. Dzięki temu programowi jesteśmy w stanie przenieść naszą firmę do najnowszych technologii, do najlepszych zakładów, które funkcjonują na całym świecie. Dariusz Nawrocki Prezes Zarządu Doctor Classic sp. z o.o.

 

W ramach projektu powstać ma magazyn do aut oraz budynek, w którym realizowane będą innowacyjne procesy blacharskie i lakiernicze. Firma zakupić ma również niezbędne urządzenia i maszyny. W efekcie ma zostać stworzony warsztat, zdolny konkurować z firmami np. z Niemiec, czy też USA. Inwestycja ma zakończyć się do końca września 2022 roku i kosztować łącznie prawie 5,2 mln zł.

 

Doctor Classic jest firmą rodzinną. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w kompleksowej renowacji pojazdów historycznych jak Porsche, Mercedes-Benz i Ferrari. W najogólniejszym założeniu chodzi o przywrócenie samochodów do stanu, w jakim oryginalnie opuszczały fabrykę. Co ważne lubuska firma swoje metody działania opracowała we współpracy z polskimi uczelniami technicznymi, dzięki czemu oferuje bardzo innowacyjne usługi.

 

Projekt refabrykacji aut dofinansowano z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 w ramach Działania 1.5 Rozwój sektora MŚP, typ projektu: Wdrożenie wyników prac B+R przez MŚP.

 

Źródło: lubuskie.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).