Połowa autobusów skontrolowana przez ITD Dolny Śląsk niesprawna | MOTOFAKTOR

Połowa autobusów skontrolowana przez ITD Dolny Śląsk niesprawna

person Adrian Januszkiewicz 8/12/2022

Połowa z autobusów skontrolowanych przez inspektorów dolnośląskiej ITD miała usterki,na tyle poważne, że do czasu ich naprawy zakazano dalszej jazdy.

 

We wtorek (6 grudnia) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu skontrolowali autobusy obsługujące linie regularne w Oleśnicy i w powiecie oleśnickim oraz przewożące dzieci i młodzież do szkół. Sprawdzono 10 pojazdów. Stan techniczny autobusów weryfikowany był na mobilnej linii diagnostycznej. W przypadku połowy skontrolowanych pojazdów inspektorzy stwierdzili poważne usterki. Zastrzeżenia dolnośląskich inspektorów dotyczyły układów zawieszenia i hamulcowego, oświetlenia oraz wycieków płynów eksploatacyjnych. W dwóch przypadkach różnica w sile hamowania kół na tej samej osi wynosiła ponad 40%.

W trakcie kontroli sprawdzano m.in. układy kierownicze i zawieszenia pojazdów

Inspektorzy zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i wydali 5 zakazów dalszej jazdy autobusów do czasu ich naprawy. Trzech kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi – w dwóch przypadkach za prowadzenie pojazdu z usterkami technicznymi, a w jednym za niezasłoniętą tablicę informującą o przewozie dzieci, mimo że przewóz tego typu nie był wykonywany w chwili zatrzymania autobusu do kontroli.

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).