Policyjny nalot na warsztaty samochodowe pod Warszawą | MOTOFAKTOR

Policyjny nalot na warsztaty samochodowe pod Warszawą

person Redakcja 20/07/2021

Mienie o wartości około 640 tysięcy zł policjanci odzyskali na terenie kilku warsztatów samochodowych w Otwocku i Zielonce.

Działania przeprowadzone na początku lipca policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji miały na celu odzyskanie mienia pochodzącego z przestępstw. Realizację, która miała miejsce na terenie wyspecjalizowanego warsztatu samochodowego jednej z marek samochodowych w Otwocku, przeprowadzili wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Podczas przeszukania obiektów policjanci zabezpieczyli 110 podzespołów samochodowych, w tym kompletne elementy zawieszenia, lampy, lusterka oraz skrzynie biegów. Okazało się, że celowo zostały z nich usunięte oznaczenia identyfikacyjne.

 

Biegli z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, Laboratorium Kryminalistycznego KSP oraz Straży Granicznej, zajmujący się ujawnianiem i identyfikacją oznaczeń w pojazdach mechanicznych, na podstawie oznaczeń produkcyjnych ustalili, do jakiego konkretnego numeru VIN została przypisana dana część. Jak się okazało, po sprawdzeniu w dostępnych bazach komputerowych części te zostały utracone w wyniku kradzieży pojazdów z terenu garnizonu stołecznego oraz Wielkiej Brytanii.

 

Wartość zabezpieczonych przedmiotów wyceniono na kwotę około 520 tysięcy złotych.

Na miejscu policjanci zastali mężczyznę. 52-latek usłyszał zarzuty paserstwa. Dalsze działania miały miejsce na innej posesji również w Otwocku. Tutaj funkcjonariusze sprawdzili podzespoły pochodzące z luksusowych samochodów.

 

Specjaliści ustalili, że w dwóch przypadkach numery nadwozia widniały w bazach jako poszukiwane. Miały pochodzić od pojazdów, które zostały skradzione w Wielkiej Brytanii. 53-letni właściciel posesji został zatrzymany. Również on odpowie za paserstwo.

 

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanymi policjanci samochodówki ustalili, że na jednej z posesji w Wawrze znajduje się Mazda 6, której legalność pozostaje pod znakiem zapytania. Po sprawdzeniu przez biegłych z zakresu mechanoskopii okazało się, że oznaczenia identyfikacyjne pojazdu noszą znamiona ingerencji. Biegli znaleźli jednak takie, na podstawie których pojazd został zidentyfikowany.

 

Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że był poszukiwany od 2019 roku przez policjantów z Bielan. Funkcjonariusze ustalili właściciela samochodu, wobec którego zostały podjęte dalsze czynności. Wartość mazdy została oszacowana na 70 tysięcy złotych.

 

Funkcjonariusze samochodówki dotarli też na jedną z posesji w Zielonce. Tam, jak wcześniej ustalili policjanci, na części były rozbierane samochody pochodzące z kradzieży. Na miejscu policjanci zabezpieczyli silnik i podzespoły od Kii Stinger, skradzionej w Warszawie.

 

W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci odzyskali mienie opiewające na kwotę około 640 tysięcy złotych.

 

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).