Polak został dyrektorem generalnym DEKRA | MOTOFAKTOR

Polak został dyrektorem generalnym DEKRA

person Adrian Januszkiewicz 13/04/2022

W związku z reorganizacją organów nadzorczych Grupy DEKRA prezesem zarządu (CEO) DEKRA e.V./SE będzie teraz Polak, Stan Zurkiewicz.

W ramach zmiany zarząd DEKRA zostanie zredukowany z czterech do trzech stanowisk. Do obowiązków Stana Zurkiewicza będą należeć teraz, oprócz działalności operacyjnej w regionach, marketing i sprzedaż, strategia i rozwój firmy oraz komunikacja korporacyjna.

 

Z radością podejmę się tego wielkiego wyzwania. Dzięki programowi Strategy 2025 i naszej agendzie cyfrowej stworzono solidne fundamenty pod przyszły wzrost firmy. Będziemy proaktywnie zajmować się dalszą cyfryzacją naszych usług, a przede wszystkim będziemy traktować priorytetowo rozwój naszej obecności na rynkach Ameryki Północnej i Azji – mówi Stan Zurkiewicz.

 

Thomas Pleines od grudnia 2000 roku działał w różnych organach DEKRA, a od maja 2011 roku przewodniczył zarówno radzie prezesów DEKRA e.V., jak i radzie nadzorczej DEKRA SE. Rada prezesów za jego wybitne zasługi przyznała mu tytuł „Honorowego Prezesa”. Dzięki temu pozostanie na stałe związany z firmą.

 

Dziękuję radzie prezesów, radzie nadzorczej, a zwłaszcza Stefanowi Kölblowi za dekady pełnej zaufania i owocnej współpracy. Napawa mnie satysfakcją i dumą, że zmiany na czele zarządu pozwalają nam zachować ciągłość. W ten sposób gwarantujemy kontynuację naszej ponad 20-letniej historii sukcesu i wyznaczamy kurs, który skierowany jest na wyzwania cyfrowej transformacji – powiedział Thomas Pleines.

 

Stefan Kölbl jako jeden z najbardziej doświadczonych szefów w tej branży stanie teraz na czele organów nadzorczych DEKRA.

 

Dzięki programowi DEKRA Strategy 2025 – obejmującemu strategiczne ukierunkowanie na bezpieczeństwo techniczne i cyfrowe oraz usługi związane ze zrównoważonym rozwojem – stworzyliśmy potężny fundament dla naszej pozycji na nadchodzące lata. Słowa szczególnego podziękowania kieruję do Thomasa Pleinesa za wieloletnią bardzo owocną współpracę i życzę mu wszystkiego najlepszego w nowym rozdziale życia – mówi Stefan Kölbl.

 

Od czasu objęcia stanowiska prezesa zarządu przez Stefana Kölbla w roku 2010 DEKRA niemal potroiła swoją wartość. W tym samym okresie przychody firmy wzrosły ponad dwukrotnie do obecnych 3,5 miliarda euro, zysk wzrósł o 130%, a liczba pracowników zwiększyła się z około 22 000 (koniec roku 2009) do prawie 46 500 w roku 2021. Ponadto znaczny nacisk położono na międzynarodową orientację firmy: Grupa DEKRA działa obecnie na całym świecie, w ponad 60 krajach na 5 kontynentach.

 

Wolfgang Linsenmaier, który pozostanie odpowiedzialny za rozwój i wyniki Grupy jako członek zarządu i dyrektor finansowy (CFO) DEKRA e.V. i DEKRA SE, rozszerza swój obszar odpowiedzialności o kwestie prawa i zgodności, audytu wewnętrznego i zarządzania zmianą. Ulrike Hetzel, członek zarządu i dyrektor techniczna (CTO) DEKRA SE, będzie nadal odpowiedzialna za strategiczny rozwój Dywizji, zarządzanie innowacjami i globalne IT.

 

Na konferencji prasowej na temat wyników finansowych, która odbędzie się za trzy tygodnie pod koniec przewodnictwa Stefana Kölbla, DEKRA SE ma zaprezentować kluczowe dane z nowymi rekordowymi wartościami za rok 2021, a tym samym potwierdzić wysoki poziom odporności przedsiębiorstwa na kryzys związany z koronawirusem.

 

To bardzo dobry moment na wprowadzenie tych zmian. Życzę całemu zarządowi dalszych sukcesów i powodzenia w przejmowaniu przewodnictwa organizacji. Moje podziękowania kieruję do wszystkich 46 500 pracowników DEKRA na całym świecie, bez których nie bylibyśmy w stanie osiągnąć tak wielkiego postępu – powiedział Stefan Kölbl.

 

Źródło: DEKRA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).