Polacy zwycięscy w Audi eTwin Cup 2021 | MOTOFAKTOR

Polacy zwycięscy w Audi eTwin Cup 2021

person Adrian Januszkiewicz 4/11/2021

W finale Audi eTwin Cup I miejsce w kategorii "Serwis" zajął zespół z Polski, reprezentujący stację Świtoń – Paczkowski Zielona Góra.

Sprawdzanie uszkodzeń pojazdu, obliczanie pojemności akumulatora lub odpowiadanie na pytania dotyczące techniki samochodowej i procesów serwisowych: podczas po raz pierwszy odbywającego się online, międzynarodowego finału Mistrzostw Świata Audi eTwin Cup 2020/21, 16 trzyosobowych zespołów pracowników serwisu i techników rywalizowało ze sobą w dwóch dyscyplinach – wiedzy technicznej oraz obsługi serwisowej. Najlepszy zespół w obu tych kategoriach ocenianych łącznie, zdobył tytuł Audi eTwin Cup.

 

W kategorii wiedzy technicznej zwyciężyła Rosja, a za nią uplasowały się Arabia Saudyjska i Kanada. Polska zdobyła tytuł w kategorii obsługi serwisowej, wyprzedzając Japonię i Kanadę. A tytuł „pierwszych mistrzów świata Audi eTwin Cup” przypadł drużynie ze Szwajcarii. Na drugim miejscu uplasowała się Korea Południowa, a na trzecim Bułgaria.

 

Zwycięski zespół Audi z Polski reprezentowała ekipa serwisowa ze stacji dealersko-serwisowej Świtoń – Paczkowski Zielona Góra.

To było długo wyczekiwane wydarzenie, bo należy pamiętać, że z uwagi na pandemię, w roku 2020 Twin Cup się nie odbył. Jego motto brzmiało „electrify your brain”. Najlepsze zespoły ze wszystkich krajów poddały weryfikacji swoją wiedzę praktyczną i know-how, a wiemy, że trudne testy specjalistyczne dla serwisantów Audi wymagają profesjonalnej wiedzy. Dlatego jesteśmy niezmiernie dumni, że w gronie najlepszych znalazła się drużyna fachowców z Polski, ze stacji serwisowej Audi w Zielonej Górze. Ogromne gratulacje! Tomasz Kaja Manager After Sales Audi

 

Zanim jednak drużyna z Zielonej Góry zakwalifikowała się do światowych finałów Audi eTwin Cup World Championship 2020/21, wygrała w eliminacjach na szczeblu ogólnopolskim. W eliminacjach, w poszczególnych krajach na całym świecie wzięło udział około 1700 zespołów. Podobnie jak w finałach międzynarodowych, podczas finałów krajowych zespoły musiały wykazać się zdolnościami doradczymi i wiedzą techniczną w różnych testach praktycznych i teoretycznych.

 

Konkurs, następca rozgrywanego od 2005 roku Audi Twin Cup, z powodu pandemii koronawirusa tym razem miał charakter wyłącznie online. Dlatego do nazwy dodano literę „e”. Podczas gdy poprzednie 16 finałów odbywało się w jednym miejscu z udziałem wszystkich drużyn, w tym roku uczestnicy znajdowali się w salonach samochodowych w swoich krajach. Byli połączeni online z centralą Audi eTwin Cup na lotnisku w Monachium i ze swojego kraju, przez internet sterowali robotami lub wydawali polecenia osobom w Monachium wyposażonym w okulary wirtualnej rzeczywistości (VR), które stały przy umieszczonym tam Audi e-tron GT – wszystko odbywało się „na żywo”, pod krytycznym okiem jury. Finaliści mogli też rozmawiać ze sobą na mediach społecznościowych, w luźnej, międzynarodowej atmosferze. Wszystko w duchu hasła konkursu: „Pracujmy razem, wygrywajmy razem.”

Chciałbym bardzo podziękować moim kolegom serwisantom i warsztatowcom. Ich wysiłek, zwłaszcza w tych trudnych czasach, czyni z nich najważniejszy filar działalności posprzedażowej Audi. Szczególnie cieszy mnie, że wśród finalistów widać tak wiele ducha zespołowego i pasji. To jest właśnie sens motta naszego konkursu „pracujmy razem, wygrywajmy razem.” Po raz pierwszy przeprowadziliśmy ten konkurs w wersji Phygital, czyli w połączeniu doświadczeń fizycznych i cyfrowych. Tak właśnie realizujemy „Vorsprung Durch Technik – przewagę dzięki technice”. Stworzyliśmy w ten sposób fascynujący hybrydowy format konkursu i przeprowadziliśmy finał na najwyższym poziomie. Horst Hanschur szef rozwoju obsługi after sales w AUDI AG

 

Źródło: Audi

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).